Ataşehir Belediyesi, 6 yıldır otizmli çocukların eğitimine katkı sunuyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Otizme farkındalık oluşturmak amacıyla Ataşehir Belediyesi, CarrefourSA, Tohum Otizm Vakfı, AGİD ve Exitcom’un işbirliğiyle başlatılan ve 3 yıldır devam eden proje, otizmli çocukların eğitimine katkı sağlamaya devam ediyor.

“Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız!” sloganıyla gerçekleştirilen projeyle; kullanılmayan elektronik eşyalar toplanarak geri dönüşümü sağlanıyor. Elde edilen gelir de otizmli çocukların eğitimleri için bursa dönüşüyor.

Kullanılmayan elektronik eşyalar; Ataşehir Belediyesi hizmet binalarında, CarrefourSA’larda ve mahalle muhtarlıklarında toplanıyor.

“Otizmin Farkındayız Geri Dönüşümle Yanındayız” projesi kapsamında bugüne kadar 6 bin 831 kilogram e-atık toplandı. Geri kazanım faaliyetleri sonucu atıkların; yüzde 26,84’ü metal, yüzde 4,78’si değerli metal, yüzde 19,23’ü plastik olarak ikincil endüstrilere hammadde olarak kazandırıldı. Yüzde 47,49’u da değerlendirilemeyen atık kategorisinde olduğu için elektrik enerjisi elde edilmek üzere lisanslı yakma tesisine gönderildi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.