Ataşehir’de Ramazan heyecanı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Ataşehir Belediyesi Aşevi’nde özenle hazırlanan iftar yemekleri Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahiplerine sıcak olarak teslim ediliyor. Sıcak yemek dışında ayrıca dağıtılacak kolilerin içinde de; temel gıda ve kuru bakliyat gibi ailelerin ihtiyaç duyacağı ürünler bulunuyor.

Salgınla mücadele ve toplum sağlığı açısından risk oluşturacağı için Ataşehir’de geleneksel hale gelen ve her mahalleyi kapsayan; vatandaşların toplu katılım gösterdiği iftar çadırları, sokak iftarları ve Ramazan eğlencelerine pandemi kısıtlamalarının devam etmesi nedeniyle bu yıl da ara verildi. Yüz yüze kültür sanat etkinliği hizmetleri de sunulmayacak.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Ramazan ayında, bugüne kadar mahallelerimizde uzun iftar sofraları kurduk. 7’den 70’e tüm Ataşehir bir arada olduk, aşımızı paylaştık. Bir yıldan fazla bir süredir dünyamızı tehdit eden salgınla mücadele kapsamında, geçen yıl kuramadığımız iftar sofralarımızı bu yıl da maalesef kuramayacağız. Bu zor günleri Ataşehir’de yardımlaşma ve dayanışma gücümüzle atlatacağımıza inanıyorum. Başta kendiniz olmak üzere aileniz ve sevdikleriniz için lütfen önlemlerden taviz vermeyin. Maske ve mesafe kuralları bugün her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Ramazan ayının ülkemize ve tüm İslam alemine sağlık, barış ve mutluluk getirmesini dilerim” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.