Ataşehir’de ulaşım sorunu masaya yatırıldı

Ataşehir’de ulaşım sorununa kalıcı çözümler bulmak için toplantılar gerçekleştiriliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Ataşehir Belediyesi ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiğini toplantıda ilçedeki ulaşım sorunu ve çözüm önerileri tartışıldı.

Toplantıya, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Deniz Kutlu, İBB Ulaşım Daire Başkanı Utku Cihan, Ulaşım Koordinasyon Müdürü Zerrin Alvan, Ulaşım Koordinasyon Müdür Yardımcısı Elif Zeynep Çakır, Belediye Başkan Yardımcıları, ilgili birim müdürleri ile muhtarlar katıldı.

Ataşehir ilçesi ulaşım sorunları ve çözüm önerileri değerlendirme toplantısında; mahalleler arasında bütünsel ulaşımı sağlayacak toplu taşıma hatlarının yeniden düzenlenmesi, bisiklet yolları, elektrikli ulaşım sistemleri, ulaşım türleri arası entegrasyon, devam eden metro projeleri, trafik sıkışıklığının önüne geçilecek düzenlemelerinin yapılması gibi konular ele alındı.

Ataşehir Belediyesi tarafından İBB yetkililerine acil çözüme kavuşturulması için iletilen 22 talep ise bir sunum eşliğinde katılımcılarla paylaşıldı.

Bir diğer toplantı ise İETT Genel Müdürlüğü yetkilileri ile Ataşehir Belediyesi yetkilileri arasında gerçekleştirildi. Bir araya gelen ekipler ilçenin ulaşımıyla ilgili durumu masaya yatırdı. Toplantıda ilçenin mevcut ulaşım durumundan, vatandaşların ihtiyaçlarına kadar çeşitli konular üzerinde neler yapılabileceği hakkında değerlendirmelerde bulunuldu.

Toplantıda interaktif bir sunum da yapılarak mevcut İETT hatları hakkında bilgi verildi. İETT heyeti, toplantıda ilçeyle ilgili ulaşım taleplerini de dinledi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.