Pendik Belediyesi vatandaşın yanında

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Pandemide evlerinde yalnız ve bakıma muhtaç kalan vatandaşlar, belediyenin ilgili birimlerine başvurarak medikal ürünlerin temini ve hasta ulaşım gibi hizmetlerden yararlanabiliyor. Bu kapsamda 2020-2021 döneminde 105 hasta vatandaş bu hizmetlerden yararlanarak yaşam kalitesini yükseltti.

Medikal malzemeler evlerine bırakılıyor

Sağlık kurulu raporuyla gelen tüm hasta ve engelli vatandaşlara ihtiyacı olan medikal malzemeler temin edilmekte. Bunların arasında tekerli sandalye, hasta bezi, hasta yatağı, alez ve benzeri ürünler yer almakta. Hala devam eden hizmet kapsamında 2020-2021 dönemi sürecinde başvuran vatandaşlara 391 adet alez, 437 adet digital hasta yatağı, 42 adet havalı hasta yatağı, 5 adet koltuk değneği, 346 adet sünger yatak ve 92 adet tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

Hastalara konforlu ulaşım

444 81 80 numaralı Çağrı Merkezi veya pendik.bel.tr üzerinden yapılan başvurularda acil müdahale ihtiyacı olmayan ve yatağa bağımlı hasta vatandaşlar evlerinden alınarak sağlık kuruluşlarına götürülüyor. Yine donanımlı araç yardımıyla hastaneden eve nakli gerçekleşen hastalar, konforlu bir şekilde seyahat edebiliyor. Engelliler için de özel olarak ayarlanan servis sistemiyle nakil işlemleri gerçekleştiriliyor. Söz konusu dönemde 3.799 nakil işlemi gerçekleştirildi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.