İSKİ’den ‘Dolandırıcı’ açıklaması

İstanbul’da bazı firmaların İSKİ ismini kullanarak su arıtma cihazı sattığı yönünde gelen şikayetler üzerine kurum açıklamada bulundu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İSKİ tarafından yapılan açıklamada;

“Son günlerde, bazı kişilerin sabit telefon numaraları üzerinden İstanbulluları aradığı, “Siz değerli İSKİ abonelerine özel su arıtma cihazı” ifadesi ile İdaremizin adını kullanarak arıtma cihazı satmaya çalıştığı yönünde ihbarlar alınmaktadır.

İSKİ’nin kesinlikle su arıtma cihazı satma şeklinde bir uygulaması bulunmamaktadır.

Bu durumun yönlendirme ve yanıltma amaçlı olduğu açıktır. Telefon ya da herhangi bir iletişim yoluyla İdaremizin adını kullanarak su arıtma cihazı satan kişilere itibar edilmemelidir.

Öte yandan, İstanbul’da suyun kalitesi, online izleme uygulamalarıyla takip edilmekte, kaynağından musluklara kadar farklı noktalardan periyodik olarak alınan numuneler akredite olan laboratuvarlarımızda sürekli test edilmektedir.

Analiz neticeleri, İstanbul’un şehir şebeke suyunun tüm parametrelerde dünya standartlarında ve içilebilir olduğunu göstermektedir.
Şehir şebeke suyuna ait analiz sonuçları, her ay İSKİ internet sitesinden, (www.iski.istanbul/web/tr-TR/su-kalite-raporlari) düzenli olarak yayınlanmaktadır” ifadeleri kullanıldı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.