Yabancı Uyruklu Kağıt Toplayıcılarına operasyonlar devam ediyor

Ülkeye kaçak yollardan giren ve kağıt toplayıcılığı işi yapan kişilere yönelik operasyonlar devam ediyor. Ümraniye, Ataşehir, Üsküdar’dan sonra son olarak Sancaktepe’de operasyon gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

31 Yabancı Uyruklu Şahıs Yakalandı
Üsküdar’da ruhsatsız atık toplama ve ayırma faaliyeti gösteren yerlere yönelik denetim yapıldı. Denetimlerde 8 kamyonet trafikten menedilirken, 16 yer mühürlendi, 1 adreste belediye ekiplerince yıkım işlemi gerçekleştirildi. Kaçak 31 yabancı uyruklu kişi sınır dışı işlemleri yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi. İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Valiliğimiz, Üsküdar Kaymakamlığı, Üsküdar Belediye Başkanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün 723 personelinin katılımıyla eşzamanlı bir denetim çalışması gerçekleştirilmiştir.

Mevzuata aykırı şekilde ve sağlıksız koşullarda atık toplama ve ayırma faaliyeti yapılan 20 farklı yerde, arama kararına istinaden yapılan aramalarda sosyal güvenceden yoksun bir şekilde çalıştırıldıkları tespit edilen düzensiz göç kapsamındaki 31 yabancı uyruklu şahıs, sınır dışı işlemleri yapılmak üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilmiştir. Yapılan çalışmalarda; 64 çekçek aracı ve 82 boş çuval ile 27 tona yakın kağıt ve plastik atık elde edilmiş, 8 kamyonet trafikten men edilmiş, 16 yer mühürlenmiş, 1 adreste belediye ekiplerince yıkım işlemi gerçekleştirilmiştir. Denetimlerimizin hedefi, atıkların geri kazanımı için yapılan toplama ve geri dönüşüm faaliyetlerinin mevzuat hükümlerine uygunluğunun sağlanmasından ibarettir. Gerçekleştirilen denetimlere katılan kurumlarımızın personeli ve çalışmalarımıza destek veren Üsküdarlı hemşerilerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

Sancaktepe’de Eş Zamanlı Operasyon

Sancaktepe’de, polis ve belediye ekipleri tarafından ülkeye kaçak yollarla girdiği belirlenen ve kağıt toplayıcısı oldukları öğrenilen kişilere yönelik operasyon düzenlendi. Operasyonda çok sayıda yabancı uyruklu kağıt toplayıcısı gözaltına alındı.

Sancaktepe ilçesinde, ülkeye kaçak yollarla girdiği belirlenen, yapılan çalışma kapsamında kağıt topladıkları öğrenilen yabancı uyruklu kişilere yönelik 36 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyona Sancaktepe İlçe Emniyet Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü, Özel Harekat Şube Müdürlüğü ve Sancaktepe Belediyesi ekipleri katıldı. Operasyon kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

İş makinalarının da kullanıldığı operasyonda kağıt toplanılan alanlar yıkılarak arama yapıldı. Aramalar sonucunda çekçek arabaları ve diğer malzemelere belediye ekipleri tarafından el konuldu. Gözaltına alınanlar, üst aramaları ve kimlik tespitinin ardından otobüs ve minibüslere bindirilerek Tuzla Göçmen Toplama Merkezi’ne götürüldü. İşlemleri tamamlanan kaçakların sınır dışı edileceği öğrenildi. Öte yandan, yapılan aramalarda uyuşturucu madde de ele geçirilirken olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.