Çöpler gelir kaynağı oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Üsküdar Belediyesi’nin daha iyi bir gelecek sloganıyla hayata geçirdiği “Dönüşümde Üsküdar Modeli” projesi ile Üsküdar Atık Yönetim Merkezi’nde her ay 1 milyon çöp ayrıştırılarak gelir elde ediliyor.

Proje kapsamında Salı ve Cuma günleri toplanan atıkların tesiste ayrıştırılmasıyla elde edilen gelir ile Üsküdar’daki engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek sağlanıyor.

Çöp kavramının değiştiği “Sıfır Atık” projesi ile plastik, cam, karton, ahşap, metal, elektronik eşya gibi atıklar türlerine göre ayrılıyor. TRT Belgesel kanalında yayınlanan “Sıfır Atık” programından sunucu Doğan Akdoğan atık türlerinin ayrıştırılması noktasında sokak deneyi yaparak, atıkların türlerine göre ayrılıp ayrılmadığını yerinde görmek için Üsküdar Atık Merkezi’ne konuk oldu.

HİLMİ TÜRKMEN; “ÜSKÜDAR’IN SADECE TAŞI TOPRAĞI DEĞİL, ÇÖPÜ BİLE ALTIN”

Daha temiz bir Üsküdar için geri dönüşüm günleri olan Salı ve Cuma’yı her hafta Üsküdarlılara sosyal medya hesaplarından hatırlatan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen son paylaşımında, “Üsküdar’ın sadece taşı toprağı değil, çöpü bile altın diye boşa söylemiyoruz. Üsküdar’ın mis gibi olması artık bize yetmiyor. Bu tesisimizde ayda 1 milyon lira çöp olmaktan kurtulup, millete kaynak oluyor.” şeklinde konuştu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.