Kadıköy’de bayram coşkusu yaşandı

Kadıköy’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkulu bir şekilde kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kadıköy’deki kutlamalarda onlarca kişi küreklere asılarak sembolik olarak Bandırma Vapuru, Samsun’u hareket ettirildi.
Kalamış Atatürk Parkı’nda düzenlenen etkinlikte ise klasik araçlar ve bisikletliler tarafından konvoy oluşturuldu.

Kadıköylülerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayan Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı “Gönül isterdi ki daha kalabalık olalım, daha büyük etkinlikler yapalım ama sizlerin sağlığını düşündüğümüz için kontrollü bir şekilde bayram kutlaması yapıyoruz. Önümüzdeki sene bayramı daha coşkulu, Kadıköylüye yakışır bir şekilde kutlayacağız. 102 yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk İstanbul’dan nasıl heyecanla, coşkuyla, aşkla, ülke sevdasıyla ve vatan sevgisiyle yola çıktıysa biz de aynı coşkuyu, aynı sevdayı, aynı özgürlüğü yaşayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda yürüdüğümüzü bir kez daha tüm Türkiye’ye, bütün dünyaya buradan duyuracağız. Kadıköy Atatürk’ün yolunda yürümeye devam edecek bundan herkes emin olsun.” dedi.

Kalamış’taki etkinliklerin yanı sıra Kadıköy Belediyesi’nin ana binasında bir araya gelen klasik araçlar marşlar eşliğinde Moda üzerinden Kalamış’a ulaştı. Yaklaşık 100 klasik aracın eşlik ettiği konvoy, Kalamış Parkı’ndan başlayan bisiklet turunun ardından ilerleyerek Bağdat Caddesi’nde boy gösterdi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da kilometrelerce uzunluğunda bisiklet turu düzenlendi. Bisiklet kulüplerinin öncülük ettiği etkinlikte her yaştan yurttaş yaklaşık 12 kilometrelik ‘Bisiklet Turu’nda pedal çevirdi. 12.30’da Kalamış Atatürk Parkı’ndan başlayan Bisiklet turu yine Kalamış Parkı’nda son buldu. Bisiklet turuna klasik otomobillerin de eklenmesiyle Bağdat Caddesi’nde renkli görüntüler ortaya çıktı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.