Yeni Haberler

Kartal

Kartal Belediyesi Tiyatro Tutkunlarına Renkli Bir Sezon Sunmaya Devam Ediyor

Kartal Belediyesi, yeni sezonda birbirinden farklı oyunları tiyatro severler ile buluşturmaya devam ediyor. Şubat ayı kültür-sanat programı kapsamında sahnelenen, ‘Gözyaşı Sarayı Kösem’ ve ‘Tatlı Kaçık’ oyunları izleyenlerden tam not aldı.

Kartal

‘Pozitif Hayatlar’ Resim Sergisi Kartallı Sanatseverler İle Buluştu

Kartal Belediyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kartal Şubesi işbirliği ile gerçekleştirilen Ressam-Yazar Hurşit İlbeyi’nin “Pozitif Hayatlar” başlıklı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü temalı kişisel resim sergisi Kartal Belediyesi Fuaye Alanı’nda gerçekleştirildi.

Kartal

‘KE ÇOCUK’ Dergisinin 11. Sayısı Çıktı

Kartal Belediyesi’nin çocuklara yönelik 2 aylık periyotlarla çıkardığı “KE Çocuk” Dergisinin 11. sayısı çıktı. Dergi, geçmiş sayılarında olduğu gibi yeni yılın ilk sayısında da neşeli ve eğitici bir içeriğe sahip.

Kartal

Hüseyin Karakaya Kartal Belediyesi’ni Ziyaret Etti

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Cumhur ittifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, ilçeyi karış karış gezerek vatandaşlarla ve esnaflarla buluşmayı sürdürüyor.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel, Sanata Gönül Veren Kartallılarla Buluştu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sekiz Renk Sanat Grubu üyeleri ile bir araya geldi. Programda konuşan Başkan Gökhan Yüksel, sanata ve kültüre önem verdiklerini belirterek, Kartal’da hayata geçen Sanat Akademisi sayesinde geleceğin sanatçılarını yetiştirdiklerini söyledi. Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’yle 7 bin öğrenciye ulaştıklarını ifade etti.

Kartal

Nevzat Şavluk, Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurlarına Destek oldu

Yeniden Refah Partisi Kartal Belediye Başkan Adayı Nevzat Şavluk, Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurlarının eylemine katılarak destek verdi.

Kartal

Karakaya; “Kartal Son 15 Yıldır Kaderine Terk Edilmiş Koca Bir Köye Dönüştü”

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Bervaze Sosyal Tesislerinde birlik ve beraberlik gecesi düzenledi.

Kartal

Kartal’da “Uyuşturucuya Hayır, Spora Evet” Turnuvası

Kartal Belediyesi ve Okullarda Hayat Boyu Öğrenme Mesleki Eğitim Spor ve Kişisel Gelişim Federasyonu’nun iş birliğiyle düzenlenen “Uyuşturucuya Hayır, Spora Evet” Dostluk Turnuvası renkli görüntülere sahne oldu.

Kartal

İMAMOĞLU KARTAL’DA; “PAROLAMIZ NET: TAM YOL İLERİ”

Kartal Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi-Gıda Bankası ve Afet Lojistik Merkezi gerçekleştirilen törenle hizmete girdi.

Kartal

Altınok Öz STK’ları Ziyaret Ediyor

İYİ Parti Kartal Belediye Başkan adayı Op. Dr. Altınok Öz seçim çalışmalarına STK ziyaretleri ile devam ediyor.

Kartal

Kartal’da, Kanserle Mücadele Eden Minik Kahramanlara ‘Sarı’ Destek

Kartal Belediyesi, ‘15 Şubat Dünya Çocukluk Çağı Kanseri Farkındalık Günü’nde; kanser ile mücadele eden çocuklara destek olmak, toplumda farkındalık yaratmak ve erken teşhisin önemine dikkat çekmek amacıyla, kreşli minikler ile birlikte anlamlı bir etkinlik organize etti.

Kartal

Mimar Hüseyin Karakaya” Esnaf Kazanırsa Kartal Kazanır”

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, Üsküdar Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu.

Kartal

Kartal’da Hızır Orucu Birlik ve Beraberlikle Açıldı

Her yılın Şubat aylarında 3 gün tutulan Hızır Orucu nedeniyle Kartal Cemevinde Hızır Lokması dağıtıldı.

Kartal

‘Kırmızı 10’ Adlı Karma Resim Sergisi Kartal’da Açıldı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Şubat ayı kültür sanat organizasyonu kapsamında 24 sanatçının 25 eserinin yer aldığı ‘Kırmızı 10’ adlı karma resim sergisi, Kartal Belediyesi hizmet binasının fuaye alanında açıldı. Küratörlüğünü sanatçı Zihniye İlhan’ın yaptığı sergiye sanatseverler ilgi gösterdi.

Kartal

Merhum Başkan Altuntaş Unutulmadı

AK Parti Kartal eski kurucu ilçe başkanı merhum Hasan Altuntaş vefatının 9.sene-i devriyesinde sevenleri tarafından kabri başında Kur’anı-Kerim tilaveti okunarak anıldı.

Kartal

ALTINOK ÖZ SAHAYA İNDİ

İYİ Parti Kartal Belediye Başkan adayı Op. Dr. Altınok Öz seçim çalışmalarına start verdi.

Kartal

Kartal’da Memurları Sevindiren Protokol

Kartal Belediyesi ve Tüm Yerel Yönetim Çalışanları Sendikası (Tüm Yerel-Sen) arasında toplu iş sözleşmesi ek protokolü imzalandı. Yeni ek protokol kapsamında memurlara yönelik ekonomik ve sosyal haklar ile ilgili iyileştirmeler yapıldı. Sosyal destek 15 bin TL’ye çıkarılırken, yılda 4 kez olmak üzere 5 bin TL ikramiye verilecek.

Kartal

Fuat Onbaşılı, Seçim Koordinasyon Merkezini Açtı

Yerel seçimler yaklaşırken Kartal’da heyecan artıyor.

Kartal

Hüseyin Karakaya, Kartal Kent Konseyini Ziyaret Etti

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya,Kartal Kent Konseyi Başkanı Türkan Kurtulmaz Öztürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile biraraya geldi.Ziyarette Kartal’ın sorunları,çözüm önerileri ve gelecek vizyonu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Kartal

Kartal’da Büyük Açılış 17 Şubat’ta

Kartal Belediyesi tarafından, sosyal belediyeciliğin ve toplumsal dayanışmanın en güzel örneklerinden biri olarak projelendirilen, Türkdoğan Ailesi ve Prof. Dr. İlter Türkdoğan’ın desteğiyle hayata geçirilen Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi ve Gıda Bankası ile olası bir afet durumunda koordinasyon sürecinin yürütüleceği Afet Koordinasyon Merkezi ve Afet Lojistik Deposu’nun açılışı, düzenlenecek tören ile gerçekleştirilecek.

Kartal

Başkan Yüksel Hızır Orucu’nu Kartal Cemevi’nde Açtı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Hızır Orucu’nun ilk gününde, Kartal Cemevi’nde vatandaşlar ile bir araya gelerek, orucunu açtı.

Kartal

Karakaya, Kartal’da Minibüsçülerle Sohbet Etti

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karkaya,Kartal’ın ulaşımını sağlayan minibüsçü ve otobüsçü esnafının sorunları dinleyerek sohbet etti ve not aldı.

Kartal

‘Hürriyetin Kadınları-Kalp Aynası’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı Şubat ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde “Hürriyetin Kadınları-Kalp Aynası” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Kartal

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, Bayburt Yaz Yurdu Köy Derneğini Ziyaret Etti

Cumhur İttifakı’nın Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, Bayburt Yaz Yurdu Köyü Derneğini ziyaret etti. Hüseyin Karakaya’ya AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu ve teşkilat mensupları eşlik etti.

Kartal

Türkiye Sakatlar Derneği Kartal Şubesi Açıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Türkiye Sakatlar Derneği Kartal Şubesi’nin açılışına katıldı. Kartal’da engellilere yönelik projelere her zaman öncelik verdiklerini belirten Başkan Gökhan Yüksel, çalışmalara devam edeceklerini ifade etti.

Kartal

CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat’tan Teşekkür Mesajı

CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, hafta sonu gerçekleştirilen önseçimde emeği geçen partililere teşekkür etti.

Kartal

Hüseyin Karakaya Dur Durak Bilmiyor

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, yoğun mesaisine durmaksızın devam ediyor.

Kartal

Kartal’da Kadına Yönelik Şiddetle ve Bağımlılıkla Mücadele Paneli

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Kartal Gönüllüleri tarafından, Kartal’da yaşayan kadınların ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda hazırlanan “Bir Bilene Danışıyorum Kadın Buluşması” paneli düzenlendi.

Kartal

CHP KARTAL’DA ÖNSEÇİMDEN ÇIKAN İSİMLER

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, dün gün boyu Belediye Meclis Üyelerini belirlemek için önseçim heyecanını yaşadı.

Kartal

Gelecek Bu Hangar’dan Çıkacak!

Kartal Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi (MMO) iş birliğiyle hayata geçirilen Makina Hangar-Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’nin açılışı, yoğun katılım ve görkemli bir törenle gerçekleşti. Geleceğin bilim insanlarına yatırım yapacak olan merkezin açılışında konuşan Başkan Gökhan Yüksel; “2030 yılına kadar yazılım ve kodlamayı içselleştirememiş bir toplumun geleceği nitelikli işgücünden uzaklaşmış ve beden gücü dışında kendisine iş bulmakta zorlanacak.” dedi. İlkokul seviyesinden başlayarak, doktora öğrencilerine kadar farklı yaş gruplarını bilim ve teknolojiyle buluşturacak ve teknoloji firmalarının da projelerini geliştirebileceği bir çalışma üssü olarak düşünülen merkezin açılışına robot köpek Jidoka ise renk kattı.

Kartal

Hüseyin Karakaya’dan BBP’ye Ziyaret

Cumhur İttifakı Kartal Belediye Başkan Adayı Mimar Hüseyin Karakaya, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu ,yönetim kurulu üyeleri ve teşkilat mensupları ile birlikte Büyük Birlik Partisi Kartal İlçe Başkanlığına ziyaret gerçekleştirdiler.

Kartal

Kartal Eski Belediye Başkanı Arif Dağlar Mezarı Başında Anıldı

Kartal’da 2004-2009 yıllarında belediye başkanlığı görevinde bulunan ve dört yıl önce tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Arif Dağlar için Kartal Belediyesi, merhumun Soğanlık Mezarlığı’nda bulunan kabri başında bir anma töreni düzenledi.

Kartal

Kartal Belediyesi’nde Yüzler Gülüyor

Kartal Belediyesi, Devrimci İşçi Sendikası (DİSK) Genel-İş ile imzaladığı ek protokol sonucunda, işçi personel maaşlarına yüzde 65 oranıyla rekor bir iyileştirme yaptı. İmzalanan ek protokol, belediye işçi personeli tarafından memnuniyetle karşılarken, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Hep birlikte Kartal’ı güzelleştirmeye devam edelim, biz büyük bir aileyiz” ifadelerini kullandı.

Kartal

Kartallı Çocuklar ‘Sözlük Özgürlüktür’ Dedi

Yazar Sinem Eren, ‘Dilimizin Zenginlikleri’ projesi kapsamında Kartal Belediyesi kreş öğrencileri ile buluştu. ‘Dilimizin Zenginlikleri Sözlük Özgürlüktür’ projesi kapsamında öğrencilerin dilin zenginliğini tanıması, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerle buluşması ve buna bağlı olarak dilin iyi kullanılmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesi amaçlanıyor.

Kartal

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya Muhtarlara Buluştu

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu kahvaltıda, AK Parti Kartal Belediye Başkan adayı Mimar Hüseyin Karakaya muhtarlarla bir araya geldi.

Kartal

CHP Kartal’da Önseçim Heyecanı

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü 31 Mart Yerel Seçimlerinde Kartal Belediyesi Meclis Üyelerinin belirlenmesi için gerçekleştirilen ön seçime katılacak aday adaylarını tanıttı.

Kartal

İYİ Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Altınok Öz; “Nerede Kalmıştık”

İYİ Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Altınok Öz, bugün ilçe binasına gelerek adaylık açıklamasında bulundu. Öz yaptığı açıklamada, Kartal’da vatandaşlarımıza üçüncü bir yol olmak için aday olduğunu vurguladı.

Kartal

Kartal Belediyesi ‘Veli Akademisi’ Başladı

Kreşlerin yanı sıra ilkokul ve ortaokulda öğrencileri bulunan Kartallı velilere yönelik hazırlanan “Veli Akademisi” adlı eğitim programı, Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezi’nde başladı. Eğitim programına katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, hem eğitim konusunda Kartal’da hayata geçirdikleri önemli projelerden bahsetti, hem de bir ebeveyn olarak yaşadığı tecrübeleri diğer velilerle paylaştı.

Kartal

Hüseyin Karakaya Gençlerle Buluştu

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, gençlerle bir araya gelerek projelerini anlattı.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Kandil Simidi ve Hayır Lokması İkramı

Kartal Belediyesi, Hazreti Muhammed’in ilahi huzura yükseldiği gece olan Miraç Kandili münasebetiyle ilçenin farklı noktalarında, yüzlerce vatandaşa hayır lokması ve kandil simidi ikramında bulundu. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de tüm Kartallıların ve İslam âleminin kandilini kutlayarak huzur, barış ve bereket getirmesi temennisinde bulundu.

Kartal

Gazeteci-Yazar Merdan Yanardağ, Söyleşi ve İmza Gününde Kartallılarla Buluştu

Gazeteci ve yazar Merdan Yanardağ, “Türkiye Nereye Gidiyor? Riskler ve Olasılıklar” başlıklı söyleşisi için Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde okuyucularıyla buluştu ve kitaplarını imzaladı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in de katıldığı etkinliğe Kartallılar yoğun ilgi gösterdi.

Kartal

DEVA PARTİSİ KARTAL İÇİN VİZYON PROJESİNİ AÇIKLADI

Deva Partisi Kartal Belediye Başkan adayı Av.İltan Ekmekçioğlu, basın mensupları ile bir araya gelerek vizyon projesini açıkladı.

Kartal

CHP KARTAL İLÇE ÖRGÜTÜ; “DEPREMİN ACISI HALA İÇİMİZDE”

Kartal Meydanında gerçekleştirilen basın açıklamasına İlçe Başkanı Mert Polat, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partililer katıldı.

Kartal

Hüseyin Karakaya; “Asrın Felaketini Unutmadık”

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı mimar Hüseyin Karakaya, 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli yaşanan asrın felaketi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kartal

Kartal’ın Teknoloji Merkezi Açılıyor

‘Mühendisin Gücü Geleceğin Gücü’ vizyonu ile Kartal Belediyesi ve Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube ortaklığıyla hayata geçirilen Bilim, Mühendislik ve Teknoloji Merkezi Makina Hangar 10 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’te yapılacak törenle hizmete açılacak. Mühendislik ve teknoloji alanında önemli çalışmaların gerçekleşeceği, İnovasyon ve ARGE faaliyetlerinin yapılacağı Makina Hangar’da birbirinden farklı yüzlerce konuda eğitimler de verilecek.

Kartal

U11 – U12 Sömestr Kupası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürlüğü ile Kartal Amatör Spor Kulüpleri Birliği (KASK) iş birliği ile düzenlenen U11 – U12 Sömestr Kupası Futbol Turnuvası sona erdi.

Kartal

GÖKHAN YÜKSEL; “Gençlik Enerjimiz Var”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, yerel seçim çalışmalarını yürüteceğini Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yoğun bir katılımla, Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Gökhan Yüksel’in katılımıyla gerçekleştirdi.

Kartal

Hüseyin Karakaya; “Belediyede kimseyi işten çıkarmayacağım”

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, bölgede yayın yapan gazetecilerle kahvaltı programında bir araya geldi. Kartal’ı kazanacağını vurgulayan Karakaya, kimsenin ekmeğiyle oynamayacağını, görevini yapan hiç kimseyi işten çıkarmayacağını söyledi.

Kartal

GÖKHAN YÜKSEL; “HAYDİ KARTAL! YAPACAK DAHA ÇOK İŞİMİZ VAR”

Kartal Belediye Başkanı ve CHP Kartal Belediye Başkan Adayı Gökhan Yüksel, bugün aksam saatlerinde, ilçe örgütünü ziyaret ederek partililerle buluştu.

Kartal

‘Gece Boyunca’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Ocak ayı kültür sanat programı kapsamında ‘Gece Boyunca’ isimli tiyatro oyununu, Kartallı seyircisi ile buluşturdu.

Kartal

Kartal Belediyesi Çocuk Meclisi, 4. Dönem 2. Oturumu Gerçekleştirildi

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü bünyesinde kurulan ve Kartal’daki çocukların eğitim, çevre ve daha birçok konudaki sorunlarını, dileklerini dile getirdiği, kent politikalarında fikirlerinin dikkate alındığı Çocuk Meclisi’nin, 4. dönem 2. oturumu gerçekleştirildi. Oturumda, Çocuk Meclisi üyeleri, Kartal ile alakalı projelerini sundu.

Kartal

Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü Yeni Sezona Hızlı Başladı

Kartallıların gururu Kartal Belediyesi İşitme Engelliler Spor Kulübü, 2023-2024 Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Futbol 1. Ligi’nin ilk karşılaşmasında, Ege İşitme Engelliler Spor Kulübü’nü, 6-0’lık skorla yendi.

Kartal

Türk Halk Müziği Sanatçısı Yaşar Sarıkaya Düzenlenen Konserde Sevenleri ile Buluştu

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Ocak ayı kültür sanat programları kapsamında düzenlediği etkinlikte, Türk Halk Müziği sanatçısı Yaşar Sarıkaya, “Şirin Erzincan” isimli konseriyle sahne aldı. Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde Sarıkaya, seslendirdiği duygu yüklü türküleri ile kulakların pasını sildi.

Kartal

13. Uğur Mumcu’yu Anma Koşusu Kartal’da Yapıldı

Kartal Belediyesi’nin demokrasi şehidi, araştırmacı-gazeteci Uğur Mumcu’nun anısına her yıl düzenlediği Uğur Mumcu’yu Anma Yol Koşusu’nun bu yıl 13’üncüsü gerçekleştirildi. Lisanslı ve amatör koşucuların buluştuğu yarış; soğuk ve yağışlı havaya rağmen 1500’den fazla sporcunun katılımı ile Kartal Meydanı’ndan başladı.

Kartal

Kartal’da Başkan Yüksel Öncülüğünde Afet Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Trakya üzerinden gelen ve İstanbul’u etkisi altına alması beklenen kar yağışı uyarısı üzerine ilçe genelinde gerekli önlemleri almak üzere ilgili birimlerden sorumlu tüm ekibi ile birlikte Afet Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirdi.

Kartal

Şair Neyzen Tevfik Vefatının 71. Yıl Dönümünde Kartal’da Anıldı

Toplumdaki düzensizliklere taşlamalarıyla başkaldıran, birçok taksim ve saz semailerinin bestecisi Neyzen Tevfik (Tevfik Kolaylı) vefatının 71. yıl dönümünde Kartal Belediyesi’nin düzenlediği törenle mezarı başında anıldı.

Kartal

KOMÜNİST BAŞKAN MAÇOĞLU, KARTAL’DA

Türkiye Komünist Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Maçoğlu, seçim çalışmaları kapsamında Kartal’da bir dizi temaslarda bulundu.

Kartal

Hüseyin Karakaya, Kartal’ı Kapı Kapı Geziyor

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, seçim çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Çocuklara Sömestr Hediyesi

Kartal Belediyesi, Kartallı çocukların ara tatilinde yorgunluklarını atmaları ve eğlenebilmeleri için “Sömestr Festivali” kapsamında çocuk sineması ve çocuk tiyatrosu ile tatili bir araya getiriyor. Çocuk tiyatro ve filmleri ile Kartallı minikler, 21 Ocak – 4 Şubat tarihleri arasında her gün, rengârenk etkinliklerle unutulmaz bir zaman geçirecek.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel; “5 yıllık strateji planımızı komşularımızı dinleyerek oluşturduk”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, TELE1 TV’de yayınlanan ve Ülkü Çoban’ın hazırlayıp sunduğu “Seçime Doğru 2024” programının canlı yayın konuğu oldu.

Kartal

ADD KARTAL, DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ ANDI

Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi, Uğur Mumcu ve Prof. Dr. Muammer Aksoy’u düzenledikleri panel ile andı. Anma programı bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Kartal

‘Zemheride’ Karma Sergisi, Kartallı Sanatseverler ile Buluştu

Ressam Reyhan Bozacı’nın resim ve mum heykeli eserlerinin yer aldığı, ‘Zemheride’ adını taşıyan karma sergisi, Kartal Belediyesi’nin Ocak ayı kültür sanat programı kapsamında sanatseverler ile buluştu.

Kartal

Kartal’da Müzik ve Şiir Dolu Gece

Kısa adı ÇEKSED olan Kartal Çağdaş Eğitim Kültür ve Sanat Derneği’nin, Kartal Belediyesi desteği ile gerçekleştirdiği şiir ve müzik dinletisi, Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlendi.

Kartal

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya; “Sen Ben Yok, Sadece Kartal Var”

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya, diğer aday adayları ili ilçe binasında bir araya gelerek birlik-beraberlik mesajı verdi.

Kartal

‘Romeo’yu Beklerken’ Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde ‘Romeo’yu Beklerken’ adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Kartal

AK Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Karakaya; “Kartal’ı Alacağız”

AK Parti Kartal Belediye Başkan Adayı Hüseyin Sarıkaya, ilçe binasındaki SKM’de partililerle bir araya geldi. Coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Karakaya; “Kartal’ı yeniden hizmet belediyeciliğine taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Kartal

Kartallı Muhtarlardan Aşevi-Gıda Bankası’na Ziyaret

Kartal Belediyesi, ilçede görev yapan 20 mahalle muhtarını Kartal Belediyesi Neriman-Sami Türkdoğan Aşevi-Gıda Bankası ve Afet İşleri Müdürlüğü’nde ağırladı.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel, Öğrencilerinin Karne Heyecanına Ortak Oldu

Kartal Belediyesi’ne bağlı 14 kreşte eğitim gören minik öğrenciler, 2023 – 2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamlayarak karne aldı. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, öğrenim hayatlarının ilk karnesini alan çocukları bu mutlu gününde yalnız bırakmadı.

Kartal

Kartal’da Eğitim Desteği Hesaplara Yatırıldı

Kartal Belediyesi’nin Üniversite Eğitim Desteği Yardımı’na başvuran Kartallı gençlerden, başvuru şartlarına uyan 665 üniversite öğrencisine verdiği eğitim desteğinin ilk ödemesi öğrencilerin hesaplarına yatırıldı.

Kartal

Kartal’da Çocuk Esirgeme Kurumundaki Çocuklardan Duygulandıran Mesajlar

Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Dilek Kars, bugün Çocuk Esirgeme kurumunda kalan çocukları ziyaret etti.

Kartal

Kartal’da Kreş Öğrencileri Eğlenirken Öğreniyor

Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Kartal Belediyesi kreşlerinde öğrenim gören miniklere, Enerji Verimliliği Haftası’nda hem öğreten, hem de eğlendiren bir oyunla buluşturdu.

Kartal

Kartal’da “Enerji Verimliliği ve Enerjinin Doğru Kullanımı” Konuları Masaya Yatırıldı

Çevre ve iklim konularında yaptığı kampanyalar ve geri dönüşüm projeleri ile öne çıkan Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Enerji Verimliliği Haftası nedeniyle anlamlı bir seminer düzenledi. Kartal Belediyesi Organik Pazar Etkinlik Çadırı’nda gerçekleştirilen seminerde, “Evlerde Enerji Verimliliği ve Enerjinin Doğru Kullanımı” konularının yer aldığı kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.

Kartal

Söz Kartallı Kadınlarda

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından, yerel yönetimlerde kadınların temsil gücünü artırmayı hedefleyen ve toplumsal cinsiyet eşitliği ile kadın hakları konularında farkındalık yaratmayı amaçlayan ‘Yerel Eşitlik Eylem Planı’ kapsamında bu kez söz Kartallı kadınların oldu.

Kartal

Yaralı Akbaba Tedavi Altına Alındı

Kartal sahilinde konuşlanan yaralı akbaba, Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından tedavi altına aldı. Bulgaristan menşei olan akbaba, vatandaşların ihbarları ve Türkiye Doğancılar Derneği’nin duyarlı üyeleri sayesinde Kartal Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi Merkezi’ne getirildi.

Kartal

Av. Şengül Tarhan Buztaş; “Kadın adayların çoğalması başarıyı getirir”

CHP’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Şengül Tarhan Buztaş, adaylık süreci ve projeleri üzerine güzel bir söyleşi gerçekleştirdik. Buztaş’ın sorularımızı samimi cevapları için teşekkür ediyor, söyleşimizi okurlarımızla paylaşıyoruz.

Kartal

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu; “Kartalı Kazanan Komutan Olacağım”

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu ve yönetim kurulu üyeleri 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını ziyaret etti.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel; “Gazeteciler İlçemizde Gözümüz ve Kulağımız Olmalarıdır”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bölgedeki basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya geldi.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel, Okul Aile Birliği Başkanı Ve Yönetimleriyle Bir Araya Geldi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçedeki Okul Aile Birliği Başkanı ve yönetimleriyle bir araya geldi. Kartal Belediyesi’nin 2019 yılından bu yana hayata geçirdiği çalışmaları bir sunum eşliğinde anlattı. Özellikle çocuklara ve gençlere yönelik projelerin ve hizmetlerin altını çizen Başkan Gökhan Yüksel, eğitimin öncelikleri olduğunu vurguladı. Mehmet Ali Büklü Parkı Gezegen Sosyal Tesisleri’nde yapılan programa, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Başkan Yardımları, birim müdürleri ve ilçedeki Okul Aile Birliği Başkanı ve yönetimleri katıldı.

Kartal

Fen İşleri Ekiplerinden Kartal’da Yoğun Mesai

Kartal Belediyesi’ne bağlı Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yol bakım ve onarımdan, altyapıda mazgal ve yağmursuyu kanal temizliğine, okulların ihtiyacını giderecek hizmetlere kadar haftanın 7 günü yoğun bir hizmet mesaisi yürütüyor.

Kartal

Budanan Ağaçlar İhtiyaç Sahiplerine

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün kamusal alanlarda gerçekleştirdiği, özellikle fırtınalı havalarda tehlike oluşturan ağaçların budama çalışmaları devam ederken, budanan dallarda bertaraf edilerek ihtiyaç sahiplerine yakacak olarak dağıtılıyor.

Kartal

Başkan Yüksel; Muhtarlarımızla 5 Yılda İyi Bir Takım Olduk

Kartal’ın 20 mahallesinin muhtarları, 161. kez düzenlenen toplantıda Başkan Gökhan Yüksel’in öncülüğünde bir araya geldi. Seçim sürecinde yeni projelerini açıklayacaklarını belirten Başkan Yüksel, muhtarlarla birlikte hizmet etmek gibi ortak bir amaçlarının olduğunu söyledi.

Kartal

Kartal’da Suç Oranında Düşüş Var

Kartal Kaymakamı Edip Çakıcı’nın başkanlığında İlçe Emniyet müdürlüğü, basın mensuplarıyla kahvaltı programında bilgilendirme toplantısı düzenledi. İlçe Emniyet Müdürü Sinan Dallı’nın paylaştığı verilere göre trafik kazaları dışında Kartal’da suç oranlarında düşüş yaşandığının gözlendi.

Kartal

CHP Kartal’dan DİSK’e Ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat ve yönetim kurulu üyeleri, DİSK Genel İş İstanbul Anadolu Yakası 4 No’lu Şube Başkanı Hasan Kandil’i ziyaret etti.

Kartal

Kartal Belediyesi, 2024 Yılının İlk Sergisine Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi, sanata ve sanatçıya destek vermeyi sürdürüyor. 2024 yılının ilk günlerinde de sanata ve sanatçıya destek olan Kartal Belediyesi, ‘Kartal Renkleri’ sergisine ev sahipliği yaptı. Kartal’ın yerel fotoğraf sanatçılarının kadrajına yansıyan birbirinden güzel kareler sergide yerini aldı.

Kartal

Kartal’da, Asırlık Ağaçlara Özel Bakım

Kartal Belediyesi; İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) işbirliğiyle, ilçedeki anıt statüsündeki ağaçları korumak ve yaşatmak amacıyla kapsamlı bir bakım çalışması gerçekleştiriyor. Çalışma kapsamında, asırlık ağaçlara yönelik; ilaçlama, budama ve restorasyon çalışmaları titizlikle uygulanarak, doğal zenginliğin sürdürülebilirliği hedefleniyor.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel Çankırılılar Gecesine Katıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Çankırılılar Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen Çankırılılar buluşmasına katıldı. Başkan Yüksel burada gerçekleştirdiği konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Kartal

Kartal Kent Konseyi Muhtar ve Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

Kartal Kent Konseyi, 2023 yılının son buluşmasını mahalle muhtarları ve basın mensuplarıyla gerçekleştirdi. Toplantıda, kent konseyinin çalışmaları anlatıldı.

Kartal

CHP Kartal’dan Fenerbahçe ve Galatasaray’a Coşkulu Karşılama

Suudi Arabistan’ın Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanması planlanan Süper Kupa maçında Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarına ve sözlerine izin vermemesine tepkiler çığ gibi büyüdü.

Kartal

AK Parti Kartal Belediye Başkan A. Adayları Sahalara İndi

31 Mart tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçim öncesi Belediye Başkan Aday Adayları çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel’den Yeni Yıl Mesajı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yeni yıl dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Mesajında 2024’ün sağlıklı, huzurlu ve umut dolu bir yıl olması temennisinde bulunan Başkan Yüksel; birlik, beraberlik ve dayanışma vurgusu yaptı.

Kartal

“KE Çocuk” 10. Sayıya Ulaştı

Kartal Belediyesi’nin çocuklara yönelik 2 aylık periyotlarla çıkardığı “KE Çocuk” dergisi, geçmiş sayılarında olduğu gibi bu sayısında da zengin bir içerik sunuyor.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Huzurevi Sakinlerine Yılbaşı Ziyareti

Kartal Belediyesi, 2024 yılına sayılı günler kala, Hürriyet Mahallesi’nde yer alan Kartal Belediyesi Yaşlı Bakım ve Huzurevi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kartal

Başkan Yüksel, Kadın Emeği Pazarı’nda Üretici Kadınlarla Buluştu

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartallı üretici kadınların el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı Kadın Emeği Pazarı’nı ziyaret etti. Neyzen Tevfik Meydanı’nda bir gün boyunca açık kalan pazarda stantları tek tek gezen Başkan Yüksel, üretici kadınlarla bir araya geldi, Kartal’da kadınlara yönelik projelere önem atfettiklerini ve desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Kartal

Sarıkamış Kahramanları 109. Yılında Kartal’da Anıldı

Kartal Belediyesi, 22 Aralık 1914’te vatan mücadelesi için savaşan ve donarak şehit olan binlerce Türk askeri için Kartal Türk Halk Müziği Topluluğu ile birlikte bir anma programı düzenledi. Sarıkamış şehitlerine adanmış türkülerin yankılandığı gecede duygu dolu anlar yaşandı.

Kartal

Başkan Yüksel, Engelsiz Üretim Atölyesi Öğrencilerinin Yeni Yıl Heyecanına Ortak Oldu

Kartal Belediyesi, engelli bireylere el becerisi ve meslek eğitimi vererek onlara yeni ufuklar açan Engelsiz Üretim Atölyesi öğrencileri için yeni yıl partisi düzenledi. Kutlama partisinde öğrencilerle bir araya gelen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yeni yıl coşkularına ortak oldu.

Kartal

Kartal’da Budanan Ağaç Dalları İhtiyaç Sahiplerine Yakacak Oluyor

Kartal Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda başlattığı sosyal sorumluluk projesi ile bu kış da ihtiyaç sahiplerinin yanında oluyor. İlçede ağaç budama çalışmalarından dönüştürülen dallar, belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yakacak olarak ulaştırılıyor.

Kartal

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik Kartal’da

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Kartal İlçe Örgütünü ziyaret etti.

Kartal

Muammer Çelebi Çalışmalarını Sürdürüyor

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Çelebi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kartal

Kartal’da Elektronik Atık ve Atık Pil Toplayan Site, Muhtarlık ve Okullar Kazanıyor

Sıfır atık bilincini kazandırmak amacıyla Kartal’da önemli çevre projelerine imza atan Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün girişimi ile Kartal’daki 20 muhtarlık, site ve okullarda “Atık Pil Toplama Yarışması”, “E-Atık Toplama Kampanyası” ile “Site ve Muhtarlık E-Atık Toplama Kampanyası” düzenleniyor.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel Muhtarlık Personeli ile Bir Araya Geldi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal’da 20 mahallenin muhtarlıklarında görev yapan personelle bir araya geldi. Kartal Belediyesi Mehmet Ali Büklü Parkı Jupiter Gezegen Kafe’de gerçekleştirilen yemekte konuşan Başkan Yüksel, bir dönem boyunca gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsederek tüm çalışmalarda katkılarının yadsınamaz kıymette olduğunu söylediği personele, emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Kartal

Kartal Belediyesi Bowling Turnuvası’nda Şampiyonlar Kupalarını Başkan Yüksel’in Elinden Aldı

Kartal Belediyesi, çalışanların motivasyonunu artırmak ve ekip ruhunu pekiştirmek amacıyla her yıl düzenlediği Birimler Arası Bowling Turnuvası’nda bu yıl da kıyasıya bir rekabet yaşandı.

Kartal

“Araba Kabağa Dönmeden” Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Aralık ayı kültür sanat programı kapsamında, dezavantajlı kesimlere yönelik farkındalık projesi olarak sahneye taşınan “Araba Kabağa Dönmeden” adlı tiyatro oyunu, tiyatroseverlerle buluştu.

Kartal

Kartal Belediyesi’nin ‘Belediye Zabıtası Gelişim Programı’ Eğitimi Tamamlandı

Marmara Belediyeler Birliği ve Kartal Belediyesi işbirliği ile hazırlanan ‘Belediye Zabıtası Gelişim Programı’ adlı beş günlük eğitim programı tamamlandı.

Kartal

Kartal’da Ağaç Budama Çalışmaları Devam Ediyor

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde kamusal alanlarda yürütülen ağaç budama çalışmalarını sürdürüyor. Ağaçların ömrünün uzatılması, hastalıklara karşı direncinin artırılması ve estetik görüntüsünün yanı sıra yürütülen ağaç budama çalışmaları ile olumsuz hava koşullarında meydana gelebilecek olası kazalar içinde tedbirler alınıyor.

Kartal

NURAY YILMAZ’IN ACI GÜNÜNDE DOSTLARI YANINDAYDI

Kartal’ın sevilen gazetecisi Kaptan Haber Gazetesi, KAPTAN TV ve Eksperhaber gazetesi sahibi Nuray Yılmaz’ın teyzesi Ayşe Kartal son yolculuğuna uğurlandı.

Kartal

Kartal’da Hafta Sonu Türkü Rüzgârı Esti

Kartallılar, hafta sonunu birbirinden güzel türkülerin yer aldığı etkinliklerle geçirdi.

Kartal

Kartal Belediye Ekipleri Tedbiri Elden Bırakmıyor

Kartal Belediyesi ekipleri Kartal’da olumsuz hava koşullarının getirebileceği etkilere karşı ilçe genelinde tedbirler aldı.

Kartal

Muammer Çelebi Çalışmalarını Sürdürüyor

CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Muammer Çelebi çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kartal

“KE” Dergisi Yine Dopdolu

Kartal Belediyesi tarafından 2 aylık periyotlar halinde yayımlanan ve Türkiye’nin en beğenilen dergileri arasında yer alan; edebiyat, kültür, sanat dergisi “KE”, yılın son sayısı olan 24. sayısını, Türk edebiyatının önemli kalemlerinden Ayla Kutlu ve Ali Teoman’a ayırdı.

Kartal

Kartal’ın efsane Başkan Mehmet Ali Büklü kabri başında anıldı

Kartal’da görev yaptığı süre içerisinde birçok ilke imza atmış eski belediye başkanı Mehmet Ali Büklü, vefatının 28. yılında Soğanlık Mezarlığı’nda ki kabri başında törenle anıldı.

Kartal

Mehmet Ali Büklü, Vefatının 28. Yılında Kabri Başında Anılacak

Kartal’da 1975-1980 ve 1989-1994 yılları arasında; çağdaş belediyecilik anlayışıyla belediye başkanı olarak hizmet vermiş ve görev süresince birçok alanda ilkleri hayata geçirmiş olan Mehmet Ali Büklü, vefatının 28. yılında Soğanlık Mezarlığı’ndaki kabri başında anılacak.

Kartal

Kartal’da, Afet Riski Takip İzleme ve Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Kartal’da, İstanbul depremi ve diğer afet risklerine karşı afet planlama çalışmalarının ele alındığı “Afet Riski Takip İzleme ve Değerlendirme Toplantısı” gerçekleştirildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Valiliği, Kartal Kaymakamlığı, Kartal Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü temsilcilerinin katıldığı toplantıda; Kartal Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü ile Afet İşleri Müdürlüğü yetkilileri; belediyenin afet öncesi ve sonrasına dair hayata geçirdiği önemli projeleri paylaştı.

Kartal

Kartal’da Farkındalık Yaratan İklim Değişikliği Semineri

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde uygulanan çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekledi. Kartal Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından, ‘Eğiticinin Eğitimi- İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Semineri’ düzenlendi. Farkındalık yaratmak ve çevre bilincini geliştirmek amacıyla düzenlenen seminerde, iklim değişikliği ve sıfır atık yönetimi (ambalaj atıkları, tekstil atıkları, bitkisel atık yağlar, atık piller, elektrikli ve elektronik atıklar) konularında öğretmenlere bilgilendirme yapıldı.

Kartal

Kartal Belediyesi Kreşlerinde Yerli Malı Haftası Kutlandı

Kartal Belediyesi’ne bağlı 14 kreşte eğitim gören minikler, Yerli Malı Haftası’nı; öğretmenleriyle birlikte hazırladıkları renkli gösteriler ve etkinlikler eşliğinde coşkuyla kutladı.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Koruma Altındaki Çocuklara Doğum Günü Sürprizi

Kartal Belediyesi ve Kartal Kaymakamlığı tarafından, Kartal Çavuşoğlu Çocuk Gözlemevi’nde devlet koruması altında olan çocuklar için sürpriz doğum günü kutlaması düzenlendi.

Kartal

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Kartal’da İncelemelerde Bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal’da düzenlemesi devam eden Gaffar Okan Parkı ve Yakacık Stadı’nın son durumunu inceledi.

Kartal

KARTAL’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM, YERİNDE DÖNÜŞÜM!..

Kartal’da Örnek olacak bir proje hayata geçiyor… Metem Birlik Sitesinde Yerinde Dönüşüm başlıyor…

Kartal

Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’ndan Büyüleyen Konser

Yıl boyu Şef Şermin Niyazi yönetiminde çalışmalarına devam eden Kartal Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun yılsonu konserinde izleyenler unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşadı. ‘Gönülden Nağmeler’ adıyla gerçekleşen ve izleyicilerin de sanatçılara eşlik ettiği konser boyunca adeta duygu seli yaşandı.

Kartal

Kartal Belediyesi 5. Ata Tohumu Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi Organik Pazar etkinlik çadırı çok anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Tohum & Toprak Dostluğu İstanbul Tohum Gönüllüleri, Kartal Belediyesi iş birliği ile organik ve ata tohumlarının dağıtımını gerçekleştirdi, sağlıklı gıda için doğal tarımın ve sağlıklı tohumların önemine vurgu yapıldı.

Kartal

Kartal’da Karadeniz Rüzgârı Esti

Kartal Belediyesi, Soğanlık Kültür Merkezi’nde düzenlediği etkinlikte, Karadeniz rüzgârı estirdi. Karadeniz’in birbirinden hareketli türkülerinin yankılandığı Karadeniz Türküleri ve Horon Gecesi’nde horon çeken vatandaşlar, renkli görüntüler verdi.

Kartal

Kreş Öğrencilerinden ‘İnsan Hakları ve Demokrasi’ Mesajı

Kartal Belediyesi kreşleri, “10 Aralık İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası” dolayısıyla düzenlenen renkli etkinliklere sahne oldu. Kreşli minikler, düzenledikleri gösteri ve yarışmalarla insan hakları ve demokrasinin en güzel örneklerini sergiledi.

Kartal

12. Atatürk’ü Anma Briç Turnuvası Kartal’da Gerçekleştirildi

Kartal Belediyesi ve Briç Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen 12. Atatürk’ü Anma Briç Turnuvası çok sayıda sporcunun katılımıyla gerçekleşti.

Kartal

“Başka Sen Yok Ki ” Adlı Tiyatro Oyunu Kartal’da Sahnelendi

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde “Başka Sen Yok ki ” adlı tiyatro oyununu seyirci ile buluşturdu. Şirin Gedikli’nin yazdığı ve oyuncu Ruhi Sarı’nın yönettiği oyun Kartal seyircisinden tam not aldı.

Kartal

Erzincan Tanyeri Derneği’nden Eğitime Destek

“Gençliğe Yatırım Geleceğe Yatırım, Eğitime Yatırım Gençliğe Yatırım” sloganıyla başlatılan konser gecesi büyük beğeni aldı.

Kartal

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’nun En Mutlu Günü

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’nun kızı Sahra Gündoğdu ve Barış Atalı dünya evine girdi. Nikah merasimine çok sayıda davetli katılım gösterdi.

Kartal

CHP Kartal’dan İşçilere Destek

İstanbul Kartal’da bulunan Asır Plastik işçilerinin bir süredir devam eden eylemlerine devam ediyor. CHP Kartal İlçe Başkanı Mert Polat ve Yönetim Kurulu üyeleri de işçilere destek verdi.

Kartal

Kartal Belediyesi Tiyatro Tutkunlarına Renkli Bir Sezon Sunmaya Devam Ediyor

Kartal Belediyesi, kültür-sanat programları kapsamında, birbirinden farklı oyunları tiyatro tutkunlarıyla buluşturmaya devam ediyor.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel: Komşularımızın Gözünden Kartal’ı Değerlendiriyoruz

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, ilçe sakinlerinin istek, öneri ve sorunlarını yerinde dinleyip en hızlı çözümü üretmesi amacıyla kurduğu KİMER (Komşu İletişim Merkezi) Saha Çözüm Ekibi ile birlikte Kartallı komşularıyla buluştu, sorun ve taleplerini yerinde dinledi.

Kartal

Kartal’da Muhtarlara Yeni Kentsel Dönüşüm Mevzuatı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Kartal Belediyesi, yeni kentsel dönüşüm mevzuatının yürürlüğe girmesiyle birlikte ilçede görev yapan muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Kartal

Kartal Belediyesi Engelli Danışma ve Koordinasyon Birimi’nden Medipol Üniversitesi’nde Söyleşi

Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Engelli Danışma ve Koordinasyon Biriminden uzmanlar, İstanbul Medipol Üniversitesi’nde düzenlenen söyleşiye katıldı. “Engellilik ve Sosyal Hizmet: Eşitlikçi ve Hak Temelli Bir Bakış” başlıklı söyleşide uzmanlar, engelli haklarının kazanımı, bu hakların sosyal politikalara ve sosyal hizmet uygulamalarına yansıması ile alakalı bilgi ve tecrübelerini katılımcılarla paylaştı.

Kartal

Başkan Yüksel: “Kreşlerimizde Yakaladığımız Yüksek Standardı Koruyor ve Geliştiriyoruz”

Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Dilek Kars, Türkiye çapında yüksek standartlarda eğitim ve hizmet veren belediyeye bağlı 14 kreşi ziyaret ederek incelemelerde bulundu, öğretmen ve çalışanlara Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in mesajını iletti.

Kartal

Av. Gülşen Neşe Büklü Çokyiğit Çalışmalarını Hızlandırdı

31 Mart tarihinde CHP’den Kartal Belediyesi Başkan Aday Adayı olan Av. Gülşen Neşe Büklü Çokyiğit saha çalışmalarını hızlandırdı.

Kartal

Himmet Özdemir; Parolamız yerelde iktidar, genelde iktidar

Yerel seçimlere sayılı günler kala, aday adayları müracaatlarını tamamladı. CHP’den Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adayı olan Himmet Özdemir; “Parolamız yerelde iktidar, genelde iktidar” diyerek başvurusunu yaptı.

Kartal

Asırlık Çınar Ağaçlarına Önce Tomografi Sonra Budama

Kartal’ın en önemli caddelerinden biri olan Ankara Caddesi boyunca uzanan asırlık çınar ağaçları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından budanmaya başlandı. Bazılarının boylarının 15 – 20 metreyi bulduğu ağaçlar, iki kişilik ekiplerle sepetli vinçler yardımıyla usulüne uygun budandı.

Kartal

Hüseyin Sabancı; “Kartal’a hizmet inancıyla yola çıktım”

CHP Kartal Siyasetinin sevilen isimlerinden ve CHP Kartal İlçe örgütünün mutfağından yetişmiş deneyimli siyasetçi Hüseyin Sabancı Meclis üyeliğine aday adaylık başvurusu yaptı.

Kartal

Gökhan Yüksel; “Kartal’da Daha yapacak Çok İşimiz Var”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden aday olmak için CHP Kartal İlçe Başkanlığına aday adaylık başvurusunda bulundu.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Zeki Müren’e Ahde Vefa Gecesi

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen bir konser programıyla anıldı.

Kartal

Umut Daştan, Meclis Üyeliğine Aday Oldu

Kartal’ın sevilen isimlerinden Kartal Belediyesi Meclis Üyesi, siyasetçi ve iş adamı Umut Daştan, yeniden CHP’den Meclis Üyeliği için başvurusunu yaptı.

Kartal

Kartal’da Şölen Tadında Konser Gecesi

Kartal Belediyesi, sevilen sanatçılar; Leyla Evindar ve Sıddık Olek’in sahne aldığı, Bitlis ve Diyarbakır yöresinin folklor gösterilerinin gerçekleştiği, şölen tadında bir konsere ev sahipliği yaptı. Kartallıların ilgisinin yoğun olduğu konser, büyük beğeni topladı.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel, Kartal Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Açılışına Katıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Dersimliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılışına katıldı. Açılışta konuşan Başkan Gökhan Yüksel, Kartal Belediyesi’nin sosyal demokrasinin gereği olarak tüm sivil toplum örgütlerinin yanında olduğunu belirtti.

Kartal

Kartal’da Kütüphane Çocukların Ayağına Getirildi

Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü’ne bağlı kreşlerde eğitim gören 6 yaş grubu öğrenciler için, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okumayı teşvik etmek amacıyla anlamlı bir etkinlik düzenlendi.

Kartal

İlker Bakioğlu CHP Kartal Belediye Başkan Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Kartal Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yapan Kartal’ın sevilen ismi İlker Bakioğlu, başvuru dilekçesini ilçe başkanı Mert Polat’a teslim etti.

Kartal

AK Parti Kartal Adaylarından Anlamlı Davranış

Yerel seçimlerde AK Parti Kartal’dan Belediye Başkan Aday Adayları ilçe başkanı Nimet Gündoğdu’yu ziyaret etti.

Kartal

CHP İstanbul Gençliği Erdem Kara’ya Emanet

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları başkanı olarak atanan Erdem Kara, bugün gerçekleştirilen törenle görevi devraldı.

Kartal

Kartal Belediyesi, Engelsiz Yaşam Festivali’ne Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında eğlence dolu bir festivale ev sahipliği yaptı. ‘Engelsiz Yaşam Festivali’ adıyla gerçekleşen etkinlik, yüzlerce engelli minik ve ailelerinin katılımıyla renkli anlara sahne oldu.

Kartal

KARTAL DERSİMLİLER KÜLTÜR VE SOSYAL YARDIMLAŞMA DERNEĞİ AÇILDI

Kartal Dersimliler Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği geniş bir katılımla açıldı.

Kartal

GÜLŞEN NEŞE BÜKLÜ ÇOKYİĞİT; “NEŞELİ GÜNLERİ HEP BİRLİKTE YAŞAYACAĞIZ”

CHP’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı, Gülşen Neşe Büklü Çokyiğit adaylık açıklamasında bulundu.

Kartal

Sanat Akademisi Müzik Bölümü Genel Yetenek Sınav Sonuçları Açıklandı

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi Müzik Bölümü’nde eğitim alacak genç yetenekler belli oldu.

Kartal

Kartallı Kadınlar Orhantepe Mahallesi’nde Buluştu

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından başlatılan ve ilçe genelinde her hafta bir mahallede yapılan ‘Kadınlar Buluşuyor, Dayanışma Artıyor’ etkinliği bu kez Orhantepe Mahallesi’nde gerçekleştirildi.

Kartal

Kartal Belediyesi Ekipleri Teyakkuzda

Türkiye ve İstanbul genelinde yaşanan olumsuz hava koşulları ve yoğun yağışla birlikte Kartal Belediyesi çalışmalarını ilçe genelinde aralıksız sürdürüyor.

Kartal

CHP İl Başkanı Erdem Kara’yı Tebrik Etti

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, İl Gençlik Kolları Başkanı seçilen Erdem Kara’yı tebrik etti.

Kartal

Minik Öğrencilerden Kartal Belediyesi’nde Çevreci Defile

Kartal Belediyesi, Avrupa Atık Azaltım Haftası kapsamında çevre duyarlılığına dikkat çekmek isteyen minik öğrencileri ağırladı. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’nün girişimi ile Kartal Belediyesi anlamlı bir defileye ev sahipliği yaptı. Atık önleme konusunda farkındalık yaratmayı amaçlayan minik öğrenciler atıklardan yaptıkları kostümlerle çevre bilincine dikkat çekti.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden ‘Engelsiz Yaşam Festivali’

Kartal’da, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Kartal Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Kartal Şubesi iş birliğiyle, ‘Engelsiz Yaşam Festivali’ düzenleniyor.

Kartal

‘Sabahattin Ali’ Kartal’da Bir Kez Daha Hatırlandı

Kartal Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün hazırladığı Kasım ayı kültür – sanat etkinlikleri kapsamında Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde ‘Sabahattin Ali’ adlı oyun sahnelendi. Başta Kürk Mantolu Madonna ve Kuyucaklı Yusuf olmak üzere yazdığı pek çok başucu kitabının yanı sıra bazıları bestelenmiş pek çok şiirin de yazarı olan Sabahattin Ali, Kartal’da anlamlı bir tiyatro oyunu ile hatırlandı

Kartal

Kartal’da Cumhuriyetin 100. Yıl Coşkusu, Şiir ve Türkülerle Bir kez Daha Yaşandı

Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamalarında, Kartal’da unutulmaz etkinliklere ev sahipliği yapan Kartal Belediyesi, tiyatrocu Gürsel Fırat ve sevilen sanatçı Arif Tilkan’ın sanatseverler ile buluştuğu, ‘Şarkılarla, Şiirlerle Cumhuriyetimizin 100. Yılına Dair’ konserine ev sahipliği yaptı.

Kartal

Kartal Belediye Başkan Aday Adayı Av. Şengül Tarhan Buztaş; “Adil ve Şeffaf Belediye Başkanı Olacağım”

Yerel seçimlere sayılı günler kala göreve talip olan adaylar partilere başvurularını yapmaya devam ediyor. CHP’den Kartal Belediye Başkan Aday Adayı olan Av. Şengül Tarhan Buztaş resmi başvurusunu yaptı.

Kartal

CHP Kartal’da Aday Haraketliliği

Yerel seçimlere sayılı günler kala partilerdeki haraketlilik ger geçen gün artıyor. Bugün CHP Kartal İlçe Başkanlığında adaylar başvurularını yaptılar.

Kartal

Kartal Meclisine Düzgün Aday

Kartal siyasetinin sevilen ismi Düzgün Çapar, CHP’den Kartal Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Kartal

Kartal Belediyesi 10 Kasım Atatürk Kupası Satranç Turnuvası’nda Hamleler Yarıştı

Kartal Belediyesi Spor Müdürlüğü’ne bağlı Satranç Akademisi ile Türkiye Satranç Federasyonu iş birliği ile düzenlenen 10 Kasım Atatürk Kupası Satranç Turnuvası; düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Kartal Belediyesi hizmet binasında düzenlenen ve 2 gün süren turnuvanın sona ermesinin ardından 6 kategoride dereceye giren isimler ödüllerini aldı.

Kartal

Kartal’da Öğrenciler Çifte Mutluluk Yaşadı

Kartal Belediyesi Sanat Akademisi’nden mezun olan resim bölümü öğrencileri Kartal Belediyesi fuaye alanında düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Mezuniyet töreninde açılan sergi ile öğrenci ve veliler çifte mutluluk yaşadı.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Kreş Öğretmenlerine Kutlama Yemeği

Kartal Belediyesi’ne bağlı 14 kreşte görev yapan öğretmenler için 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama yemeği düzenlendi.

Kartal

Kartal’da Afet Koordinasyon Toplantısı Yapıldı

Türkiye’nin bazı kesimleri ve İstanbul genelinde beklenen olumsuz hava koşulları ve yoğun kar yağışı uyarısı üzerine Kartal Belediyesi ilçe genelinde gerekli önlemleri almak üzere Afet Koordinasyon Toplantısı gerçekleştirdi.

Kartal

Öğretmenleri Duygulandıran Buluşma…

Kartal Lisesi Mezunlar Derneği, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle, Kartal Belediyesine ait Mehmet Ali Büklü sosyal Tesisinde kahvaltı programı düzenledi.

Kartal

Muammer Çelebi; “Örnek Bir Belediye Başkanı Olacağım”

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal belediye Başkan Aday Adayı Muammer Çelebi, bugün ilçe binasında resmi başvurusunu İlçe Başkanı Mert Polat’a verdi.

Kartal

CHP Kartal Kadın Kollarından eş zamanlı açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” nedeniyle eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Öğretmenler Günü’nde Anlamlı Ziyaret

Kartal Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilçe genelinde okulları ziyaret ederek bu anlamlı günde öğretmenleri yalnız bırakmadı.

Kartal

Özlem Engin Kartal Belediyesi Meclis Üyeliğine Aday Oldu

Yardımsever kişiliğiyle Kartal’ın renkli siması Özlem Engin, CHP’den Kartal Belediye Meclis Üyeliği için aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel’den Kreş Öğretmenlerine 24 Kasım Sürprizi

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde belediye kreşlerinde eğitim veren öğretmenleri unutmadı. Türkiye’de en fazla kreşe sahip ilçe belediyesi olan Kartal Belediyesi’nin kerşlerinde öğretmenler günü heyecanı Başkan Gökhan Yüksel’in ziyaretiyle başladı.

Kartal

Emlak Vergisi Ödemeleri İçin Yeni Vezneler Hizmete Başladı

Emlak Vergisi ve İş Yeri Çevre Temizlik vergilerinin 2. taksit ödemelerinin yapıldığı bu günlerde Kartal Belediyesi ödemelerini yapmak isteyen vatandaşlara kolaylık sağlanması için Kültür Merkezleri’nde ödeme noktalarını hizmete açtı.

Kartal

Muammer Çelebi; “Daha İyisini Yapmak İçin Adayım”

CHP’den Kartal Belediyesi Başkan Aday Adaylığını açıklayan Muammer Çelebi, “Daha İyisini Yapmak, Hizmetleri Daha Üst Noktalara Taşımak İçin Adayım” dedi.

Kartal

MERT POLAT, SEMT PAZARINDA VATANDAŞI DİNLEDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Mert Polat, semt pazarını gezerek vatandaş ve esnafın sorunlarını dinledi.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Gençlere Yönelik İlk Yardım Eğitimi

Kartal Belediyesi, ilçe genelinde sağlık hizmetlerini ve projelerini sürdürmeye devam ediyor. Kartal Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından insan sağlığı için ilk yardımın önemine vurgu yapmak amacıyla Kartal Fatma Aliye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine ilk yardım eğitimi verildi.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden 25 Kasım İçin Anlamlı Panel

Kartal Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla anlamlı bir toplantı ve panel düzenledi.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden İlkokul Öğrencilerine Ağız Ve Diş Sağlığı Taraması

Kartal Belediyesi, Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında Kartal’daki ilkokullarda 1. sınıf öğrencilerine yönelik tarama hizmeti başlattı.

Kartal

KARTAL BELEDİYESİ YENİ MÜDÜRLERİ GÖREVLERİNE BAŞLADI

Kartal Belediyesi’nde dün gerçekleşen değişikler sonrasında yeni müdürler görevlerine başladı.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Cumhuriyet’in 100. Yılına Özel Masa Tenisi Turnuvası

Kartal Belediyesi ve Kartal Yeşilay Spor Kulubü iş birliği ile Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamaları dolayısıyla masa tenisi turnuvası gerçekleştirdi. Yüzlerce sporcunun katıldığı turnuva heyecan dolu anlara sahne oldu.

Kartal

Kartal’da Kültür Sanatla Dolu Bir Hafta Sonu Yaşandı

REKLAM ALANI-1 ‘Bir Garip Orhan Veli’ Tiyatro...

Kartal

Kartal Belediyesi Genç Yetenekleri Arıyor

Kartal Belediyesi, kültür ve sanat alanlarında çocukların yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen Sanat Akademisi çatısı altında, yeni yeteneklerle buluşmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen resim bölümü yetenek sınavlarının ardından, Sanat Akademisi müzik bölümü yetenek sınavları gerçekleştirildi.

Kartal

Kartal Belediyesi’nde Büyük Değişim

Kartal Belediye Başkanlığı’nda çok sayıda isimin görevleri değişti ve istifalar geldi. Müdürlükler ve başkan yardımcılarında yer değişikliği olurken bazı personel ise müdürlüğe atandı.

Kartal

Adem Yıldız; “Yeniden İstanbul, Yeniden Kartal” diyerek yola çıktı

AK Parti Kartal Belediyesi Başkan Aday Adayı Adem Yıldız, adaylık başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Nimet Gündoğan’a teslim etti. Adem Yıldız, adaylık programında ilçe başkanına Kartal’ın anahtarını da Cumhurbaşkanına iletmesi için sembolik olarak teslim etti.

Kartal

Kartallı Kadınların El Emeği Ürünleri Semt Pazarlarında

Kartal Belediyesi, cinsiyet eşitliğini desteklemek ve kadınların kent ekonomisinde daha fazla yer alması adına, kadınların el emeği ürünlerinin semt pazarlarında yer almasını sağlıyor. ‘Semt Pazarlarında Yerimizi Alıyoruz, Kartallı Kadınların Emeğini Semt Pazarlarına Taşıyoruz’ adıyla düzenlenen çalışma sayesinde, Kartallı kadınlar el emeği ürünleriyle semt pazarlarında yer alıyor.

Kartal

CHP Kartal’dan Farkındalık Etkinliği

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanlığı, Çölyak hastalarının glütensiz yaşam mücadelelerine destek olmaya devam ediyor. CHP Kartal İlçe Başkanlığı, Çölyak hastalığıyla mücadele eden vatandaşları glütensiz olarak özel hazırlanan yemekli bir programda bir araya getirdi

Kartal

AK Partili Haydar Göksoy ve Nizamettin Altıntaş Kartal’a Talip Oldu

AK Parti Kartal Belediyesi Başkan Aday Adayı Haydar Göksoy ve Nizamettin Altıntaş, adaylık başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Nimet Gündoğan’a teslim etti.

Kartal

Kartallı Sanatçı Reha Özcan performansı ile “Bir Garip Orhan Veli”

Kartal Belediyesi tarafından Kasım ayı içerisinde gerçekleştirilen kültür sanat etkinlikleri birbirinden değerli tiyatro oyunlarını Kartallılarla buluşturuyor.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden Çocuklar İçin Ara Tatil Şenliği

Kartal Belediyesi, çocukların ara tatilde güzel vakit geçirmeleri ve eğlenebilmeleri için ilçe genelinde mahallelerde bir dizi etkinlik düzenledi. ‘Derslere Kısa Bir Mola’ sloganıyla yapılan şenliklerde, çocuklar arkadaşlarıyla birlikte vakit geçirip çeşitli oyunlar ve sürpriz eğlencelerle dolu bir gün geçirdi.

Kartal

Kartallı Kadınlar Dayanışmayı Büyütüyor

Kartal Belediyesi, ilçede kadın dayanışmasını büyüten etkinlikleri hayata geçirmeye devam ediyor. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Kadınlar Buluşuyor, Dayanışma Artıyor’ etkinliğinin ilki Cumhuriyet Mahallesi Beyzade Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kartal

Kartallı Çocuklar Dünya Çocuk Hakları Günü’nü Kutladı

Türkiye’nin en fazla kreşine sahip ilçe belediyesi olan Kartal Belediyesi, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında anlamlı bir etkinlik gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi’nin kreşlerinde modern ve çağdaş eğitim anlayışıyla geleceğe en iyi şekilde hazırlanan kreş öğrencileri 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinlikte, hem çocukların haklarını anlatan konferansa katıldı, hem de yaptıkları resimleri sergileyerek bu anlamlı günü kutladı.

Kartal

Kartal Belediyesi, ‘Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz’ Paneline Ev Sahipliği Yapacak

Kartal Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü’nde önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu kapsamda düzenlenecek olan ‘Yerelde Eşitlik İçin Mücadele Ediyoruz’ paneli, yerel yönetimlerde kadınların temsil gücünü artırmayı hedefleyen önemli bir platform sunacak.

Kartal

AYDIN YAVUZ BAŞVURUSUNU YAPTI

AK Parti Kartal Belediyesi Başkan Aday Adayı Aydın Yavuz, adaylık başvuru dilekçesini İlçe Başkanı Nimet Gündoğan’a teslim etti.

Kartal

Ulaşım Esnafına ‘Tahkuk’ Desteği; Kartal ve Eyüpsultan’da Hayata Geçirildi

İBB iştiraki Ulaşım A.Ş., 18 Mayıs 2022 tarihli UKOME kararıyla Eyüpsultan ve Kartal’da Taşıt Hizmet Kalitesi Uygunluk Kontrolü (TAHKUK) sistemini hayata geçirdi.

Kartal

Kartal Belediyesi, 100. Yıl Cumhuriyet Kupası Masa Tenis Turnuvası’na Ev Sahipliği Yapacak

Kartal Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yıl kutlamaları kapsamında düzenlenecek olan ‘100. Yıl Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası’na ev sahipliği yapacak.

Kartal

Kartal Belediyesi’nden ‘Kadınlar Buluşuyor, Dayanışma Artıyor’ Etkinliği

Kartal Belediyesi, kadınlara yönelik çalışmalarına ve projelerine her geçen gün bir yenisini ekliyor.

Kartal

Kartal Belediyesi, ‘100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Ju Jitsu Turnuvası’na Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi, çocukların ve gençlerin fiziksel-sosyal gelişimlerine destek olmak ve spora teşvik etmek amacıyla ilçede yürüttüğü çalışmalarına her gün bir yenisini ekliyor. Kartal Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ile Türkiye Muaythai Federasyonu iş birliğiyle, “100. Yıl Cumhuriyet Bayramı Ju Jitsu Turnuvası” düzenlendi. Kartal Hasan Doğan Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen müsabakaya 37 spor kulübünden 300’den fazla sporcu katıldı.

Kartal

Zeki Karaismailoğlu’da Yarışa Katıldı… Adaylığını Açıkladı

Kartal Trabzonlular Derneği Başkanı Zeki Karaismailoğlu Ak Parti Kartal Belediye Başkan Aday Adaylığını açıkladı.

Kartal

Kartal’da, Deprem ve Kentsel Dönüşüm Paneli Gerçekleştirildi

Kartal Belediyesi, Kartal Kent Konseyi ve Jeofizik Mühendisleri Odası işbirliği ile Kartal’da ‘Deprem ve Kentsel Dönüşüm’ paneli gerçekleştirildi. Olası İstanbul depremi ve kentsel dönüşümün ele alındığı panele ilgi yoğun oldu. Salonun tamamen dolduğu panele Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, birim müdürleri, siyasi partilerin temsilcileri, Kartallı muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kartallı vatandaşlar katıldı.

Kartal

Bileciklilerden Anlamlı Buluşma

İstanbul Bilecikliler Derneği’nin 12 yıldır gerçekleştirdiği 11.11 programı bu sene anlamlı bir içerikle gerçekleştirildi.

Kartal

‘Ata Biyografi’ Resim Sergisi Kartal Belediyesi’nde Açıldı

Kartal Belediyesi, ulu önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümünde anlamlı bir sergiye ev sahipliği yaptı. Kartal’da uzun yıllardır resim yaparak 25’ten fazla kişisel sergi açan Ressam Raif Zor’un, ‘Ata Biyografi’ adlı resim sergisi Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Salonu’nda açıldı. Ressam Zor’un ulu önder Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı eserlerden oluşan serginin açılışına sanatseverler katıldı.

Kartal

Ulu Önder Atatürk, 10 Kasım’da Özlem Ve Minnetle Anıldı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 85. yıl dönümünde Kartal’da anıldı.

Kartal

Ulu Önder Atatürk, Kartal’da Sevdiği Şarkılarla Anıldı

Kartal Belediyesi, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 85’inci yılında, Soğanlık Kültür Merkezi sahnesinde bir anma konserine ev sahipliği yaptı. Etkinlikte, sevilen sanatçı Esra İçöz, Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi.

Kartal

Başkan Gökhan Yüksel’den 10 Kasım Mesajı

REKLAM ALANI-1 Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel,...