23 Nisan Coşkusu Tüm Kartal’ı Sardı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Etkinliklerde; üstü açık gezi otobüsleri ile araçlar, balon ve Türk bayrakları ile süslendi, bando orkestraları Kartal’ın mahallelerini gezerek konserler düzenledi. Çocuklar için düzenlenen online etkinliklerle de ‘23 Nisan’ ruhu, Kartal’ın tüm mahallelerine ve evlerine taşındı.

İlk olarak çelenk sunum töreni ile başlayan kutlamalar, ilerleyen saatlerde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımı ile tüm kenti sardı. Kartal Belediyesi tarafından düzenlenen 23 Nisan Resim ve Şiir Okuma Yarışması’nın ödül töreni de kutlamalar kapsamında gerçekleşti. Farklı yaş gruplarından çocukların eserlerinin değerlendirildiği yarışmada dereceye giren çocuklara ödülleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve siyasi parti temsilcileri tarafından verildi.

Marşlar Hep Bir Ağızdan Söylendi

Başkan Gökhan Yüksel’in eşlik ettiği bir diğer etkinlikte ise üzerinde bando orkestraları bulunan 2 üstü açık gezi otobüsü, Kartal’ın mahallelerini dolaştı. Etkinliğe katılan Klasik Otomobil Kulübü üyeleri de otomobilleri ile konvoy yaparak kutlamalara renk kattı. Türk bayrakları ve balonlarla süslenen her biri efsane olmuş otomobillere vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Sokağa çıkma kısıtlamasının olması nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşların ve çocukların, pencerelerden ve balkonlardan eşlik ettiği etkinlikler sırasında, bando orkestraları da sevilen marşları ve şarkıları çaldı. Ellerindeki bayraklar ile evlerinin balkon ve pencerelerinden çalınan marşlara eşlik eden vatandaşlar, 101 yıllık gurur ve sevince ortak oldu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.