30 Ağustos Kartal’da coşkuyla kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı, Kartal Meydanı’nda Atatürk anıtı önünde gerçekleştirilen törenle kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilen törene, Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal Garnizon Komutan vekili Albay Cihat Eryiğit, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kartal Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Yalçın, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek, İYİ Parti Kartal İlçe Sekreteri Nalan Pehlivan, Atatürkcü Düşünce Derneği Kartal Şube Başkanı Kemal Aslan, Kartal Celevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş, MHP, DP, DYP’nin temsilcileri, STK’lar ve vatandaşlar katıldı.

Tören Atatürk anıtına çelen koyma merasimiyle başladı. Kartal protokolünün tek tek Atatürk anıtına çelenklerini bırakmasının ardından, şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nın okunmasıyla tören sona erdi.

CHP’DEN ZAFER YÜRÜYÜŞÜ
30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü tarafından yürüyüş gerçekleştirildi. Resmi törenler öncesinde ilçe teşkilatı önünde bir araya gelen partililer, Türk bayraklarıyla Kartal Meydanı’na kadar Zafer Yürüyüşü organize etti. Yürüyüşe İlçe Başkanı Efendi Argunşah, ilçe yöneticileri, gençlik ve kadın kolları, mahalle teşkilatları ve partililer katıldı. Sabahın erken saatinde İlçe Teşkilatı Önünde bir araya gelen partililer, bando eşliğinde resmi törenlerin gerçekleştirileceği Kartal Meydanı’na kadar yürüdü.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.