AK Parti ağır toplarını Kartal’da sahaya sürdü

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatı saha çalışmalarına hız verdi. Saha çalışması kapsamında AK Parti’nin üst düzey 5 milletvekili ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, Kartal’ın tüm mahallelerde, STK, esnaf ve vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

AK Parti Kartal İlçe Teşkilatının organize ettiği saha çalışmalarına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Nurettin Canikli, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, AK Parti 24.26.27.Dönem İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı, AK Parti İstanbul Milletvekili Hulusi Şentürk ve ilçe yönetimi tam kadro olarak katıldı.

AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek başkanlığında gerçekleştirilen mahalle ziyaretleri sabahın erken saatlerinde başladı. Saha çalışmalarına katılan milletvekillerinden Nurettin Canikli, Yukarı, Çavuşoğlu ve Karlıktepe Mahallesi, Mustafa Ataş, Yalı, Yunus ve Topselvi Mahallesi, Osman Boyraz, Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallesi, Revza Kavakcı, Kordonboyu, Yalı ve Uğur Mumcu Mahallesi, Hulusi Şentürk ise Soğanlık Orta, Soğanlık Yeni, ve Gümüşpınar mahallelerinde STK, kurum ve vatandaşlarla görüşmeler gerçekleştirerek talep ve önerileri dinlediler.

REVZA KAVAKCI: SEÇİM OLSUN OLMASIN BİZ HER ZAMAN SAHADAYIZ
Program kapsamında Tokatlılar Derneği’ni ziyaret eden AK Parti İstanbul Milletvekili Dr. Ravza Kavakcı, buradaki bayanlarla bir süre sohbet etti. İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek’inde katıldığı programda, Tokat’ın yöresel yemekleri ikram edilirken, karşılıklı olarak fikir alışverişinde bulunuldu.

Program sonrasında Haber Kartal’ın sorularını cevaplayan Kavakcı; “AK Parti olarak, seçim olsun olmasın her zaman sahadayız. Bugün de Kartal ilçesindeyiz. İlçemizi karış karış dolaşacağız. Seçim olsun olmasın biz sahada, hasta ziyaretleri, okul ziyaretleri, taziye ziyaretleri, esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek Kartallı kardeşlerimizle hasbıhal etmiş olacağız. İstanbul’un bütün ilçeleri bizler için çok önemli. Kartal’ında yeri ayrı tabi ki. Bunun için bütün ilçelerimizde Genel Başkan Yardımcıları ve tüm milletvekillerimizle çalışmalar yapıyoruz” dedi.

NURETTİN CANİKLİ SORUNLARA ANINDA ÇÖZÜM GETİRDİ
Yukarı, Çavuşoğlu ve Karlıktepe Mahallelerini gezen Nurettin Canikli’ye ilgi oldukça yoğundu. Ziyaretler kapsamında ilk olarak Kartal Bakkallar Bayiler ve Büfeciler Esnaf odasını ziyaret eden Canikli, oda yöneticileriyle görüştü. Esnafın sorun ve sıkıntılarını dinleyen Canikli tek tek not alarak çözüm önerileri getireceklerinin altını çizdi.

Daha sonra Kartal Erkek ve Kadın Berberler Odası’nı ziyaret eden Canikli, buradaki esnaf temsilcilerinin sorunlarını dinledi. Kartal Erkek ve Kadın Berberler Odası Başkanı Adem Etirli, berberlerin pazar günleri kapalı olunması ve mesai çalışma saatlerinin düzenlenmesi konusunda düzenlenme yapılması talebinde bulundu. Esnaf odası başkanının ve üyelerin taleplerini tek tek not alan Canikli, sorunların çözümü konusunda gerekenlerin en kısa zamanda yapılacağını belirterek, bazı talepler konusunda ilgili bakanları toplantı esnasında arayıp bilgilendirme yaptı.

Kartal’daki saha çalışmalarıyla ilgili Haber Kartal’a açıklamalarda bulunan Canikli; “Pandemi nedeniyle bizim irademizin dışında vatandaşla ilişkilerimizde bir miktar yavaşlama meydana gelmişti. Pandeminin şartlarının hafiflemesinden sonra tekrar vatandaşımızla birlikteyiz. Biz siyaseti bu şekilde icra ediyoruz. Aldığımız her kararı vatandaşımıza yansıtmaya çalışıyoruz ki karar doğru olsun. Çünkü sonuç itibariyle amacımız vatandaşlarımıza hizmet etmek. Temel amacımız vatandaşımızın refah seviyesini, memnuniyet seviyesini yükseltmek. Doğru yapıp yapmadığımızı öğrenmek için vatandaşımızın düşüncelerini almamız gerekiyor. Son 20 yıl içinde devrim diye nitelendirebileceğimiz binlerce uygulama ve kararımız var. Ama bunların vatandaşlarımız tarafından memnuniyetle karşılanması gerekiyor. Yani yaptığımız işlerin doğruluğunu ölçmek için sürekli vatandaşlarımızla iç içeyiz. Sadece Kartal’da değil Türkiye’nin her yerinde vatandaşla iç içe onların sorunlarını dertlerini dinleyip çözüm üretiyoruz. Bu tür çalışmalarda yaptığımız icraatların beğenilip beğenilmediğini de ölçmeye çalışıyoruz. Biz sürekli sahalardaydık pandemiden dolayı bir süre ara vermiştik ama şimdi tüm kanallarımızla vatandaşımızın yanında olacağız. Şimdiye kadar yaptığımız gözlemde ise genel olarak aldığımız kararların yaptığımız icraatların yerinde olduğunu görüyoruz. Özellikle sosyal mecrada ve bazı yerlerde yansıtıldığı gibi bir dürüm söz konusu değil. Biz vatandaşımızla birlikteyiz. Bu bizim siyaset tarzımız. Bundan sonrada sürekli vatandaşlarımızla birlikte olmaya devam edeceğiz” dedi.

MUSTAFA ATAŞ: HER ZAMAN ÇÖZÜM ODAKLI İKTİDARIMIZ VAR!

Yukarı, Çavuşoğlu ve Karlıktepe Mahallesinde temaslarda bulunan Mustafa Ataş ise buradaki dernek, esnaf ve cami cemaatiyle sohbet etme imkanı buldu. Saha çalışmalarını Haber Kartal’a değerlendiren Ataş; “Pandemiden sürecinde yapamadığımız gecikmiş işleri yapıyoruz. Daha öncede bu tür çalışmalarımız oluyordu. İl başkanlığımızın planlaması ve ilçe teşkilatımızın koordinesiyle İstanbul’un her bölgesinde bu çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de Kartal İlçe Teşkilatımızın gerçekleştirdiği programı kapsamında 5 milletvekilimizle birlikte, STK temsilcileri, hasta ziyaretleri, Kamu Kurumlarını ziyaret ve esnafla, cami cemaatiyle görüşmeler gerçekleştiriyoruz. Biz herhangi bir tepkiyle karşılaşmadık. Ben uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Bizim eski siyasilerin yaptığı tarzda bir siyaset anlayışımız yok. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde bu ülkeye çok güzel hizmetleri buluşturmanın bahtiyarlığını yaşıyoruz. Tekdir edersiniz ki dünyayı etkileyen pandemi süreci bizleri de etkilemiştir. Ama şunuda gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki AK Parti, sağlık alanında Dünya’da hiçbir ülkenin başaramadığı hizmetleri bu süreçte gerçekleştirmiştir.

Son dönemde artan fiyatlara da değinen Ataş; “Artan fiyatlardan dolayı vatandaşlarımızın haklı olarak bir tepkisi var. Ama Cumhurbaşkanımızın ilgili bakanlara verdiği talimat doğrultusunda gerekli denetimleri başlattık. Bu denetimler sonucunda bu konulara nasıl bir çözüm üreteceğiz. Ama ben Hükümetimize ve üyelerine teşekkür ediyorum. Türkiye’de milletimizin her sorununa her zaman çözüm odaklı bir iktidarımız var. Bizlerinde bu saha çalışmalarında gördüğümüz eksiklikleri konu başlıkları olarak gerekli yerlere taşıyıp gerekli çözümleri getireceğiz. Bu vesileyle bizlere eşlik eden başta ilçe başkanımız ve yönetim kurulu üyelerine, meclis üyelerine mahalle teşkilatlarına, kadın ve gençlik kolları mensupları ile tüm teşkilat mensuplarına teşekkürlerimi de iletmek isterim” dedi.

AK Parti Kartal İlçe teşkilatının organize ettiği saha çalışması kapsamında Osman Boyraz, Hürriyet ve Cumhuriyet Mahallesinde, Hulusi Şentürk ise Soğanlık Orta, Soğanlık Yeni, ve Gümüşpınar mahallelerinde STK, Dernek, Esnaf, kanaat önderleri ile görüşmeler gerçekleştirerek talep ve önerileri dinlediler. Saha çalışması gün boyunca devam etti.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.