AK Parti Meclis Üyesi Abubekir Dağ; “Böylesine vahşice bir olay var mıdır”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının ikinci oturumunda ikinci sözü alan AK parti Meclis Üyesi Abubekir Dağ, 6-8 Ekim olaylarını gündeme getirerek, bu süreçte hayatını kaybedenleri rahmetle andı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Abubekir Dağ’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Ekim ayı geldiğinde 6-8’i unutmak mümkün değil. Özellikle Yasin ismi zaten kıymetliydi 6-8 olaylarında bize ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha gösterdi. HDP Merkezi Yürütme Kurulu tarafından 6 Ekim 2014 tarihinde Yapılan açıklamadan sonra halkı kışkırtarak sadece kurban eti dağıtan Yasin Börü ve arkadaşları katledildi. Hatta ceset üzerinde bile işkence yapıldığı belirlendi. Bilmiyorum insanlık tarihinde böylesine vahşice bir olay var mıdır.

Bende o bölgenin bir insanı olarak, Kürtlerin bir tek sorunu vardır oda PKK’dır. Kürtlerin başka hiçbir sorunu yoktur. Eğer Yasin Börü Kürt ise bunu ona niye yaptılar. Bu olayları unutmamız mümkün değil. İki polis kardeşimiz şehit oldu. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. Ayrıca yöre halkında 37 bu olaylarda hayatlarını kaybetti. Kamu alanlarımız zarar gördü. Bu vesileyle 6-8 Ekim’de şehitlerimizi rahmetle anarken, buna vesile olan, buna çanak tutanları da lanetle anmayı sürdüreceğiz.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.