AK Parti Meclis Üyesi Muhammer Bektaş; “Siz Türkiye’nin gelişimine karşısınız”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının söz alan AK Parti Meclis Üyesi Muhammer Bektaş, CHP’li üye Gülay Boyraz’ın iddialarına cevap verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Muhammer Bektaş’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Biz AK Parti hükümeti olarak 3600 ek göstergeyle ilgili sözümüzü verdik ve yerine getireceğiz. Ayrıca memurların emeklilikleriyle ilgili 3600 ek göstergenin sorumlusu AK Parti olmamasına rağmen. Devlet memurlarını kanunları sizlerin de bildiği gibi AK Parti döneminde çıkmadı. 3600 ek göstergede AK Parti döneminde çıkmadı. 99’daki EYT ile ilgili yasada AK Parti döneminde çıkmadı. Ama biz bunlarla ilgili Cumhurbaşkanımız verdiği sözü yerine getirir.

Diyanet kapatılsın yaklaşımında olan CHP’li kimi milletvekillerinin yaklaşımından sonra bugün 3600 ek göstergede Diyanet çalışanlarının da içine alınmasının istenmesini dile getiriyorsunuz. Sağlık çalışanları konusunda 3600 ek gösterge haklarını isteyen CHP’li üye arkadaşın, keşke Büyükşehir meclisinde AK Parti’nin gündeme getirdiği sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde kimi haklardan yararlanma istemini İBB Başkanının veto etmesine de karşı çıksaydınız.

Ayrıca 3600 ek gösterge istemiyle başlayan konuşmadan beşli çeteye geldi. Ben kimsenin avukatı değilim ama bu beşli çete midir değil midir bilmiyorum ama eğer öyleyse Büyükşehir Belediyesi, Kaynarca-Tuzla metro inşaatını Cengiz ve Kalyon firmasına verdi. Madem buna çete diyorsunuz siz neden ihale veriyorsunuz. İnsan kendisiyle çelişir mi. Beşli çete dediğiniz firmaya ihale veriyorsanız, kendi suçunuzu kabul ediyorsunuz demektir.

Saraylara, faizlere para harcandı diyorsunuz. Siz Büyükşehir Belediyesi’nin, Kartal Belediyesi’nin faize ödediği paralara bakın. Ki bu borçlar da AK Parti döneminde oluşan borçlar değildir.

Sarayla ilgili söylediğinizle ilgili olarak 10 yıl önce Belediye Başkanı oraya çalışma ofisi yapacağım dedi, kendine saray mı yapmış oldu. Kartal Belediyesi’nin bütçesine göre orayı ofis olarak yapıp konut olarak kullanıyorsanız bu anlamsız olur.

Çankaya Köşkü yapıldığında itiraz mı ettiniz. Bireysel olarak kendilerine yapılmadı bu yerler. Devleti temsil eden bir yere yapıldı. Buralar bireylerin değil devletin malıdır. Eleştirmek için veya iftirada bulunduğunuz zaman eski tarihinize bakacaksınız.

Faiz ödendi diyorsunuz. Faiz ödenmeyen mi var. Sizin yaklaşımınız şu, Sabiha Gökçen’ne havaalanı yapmışlar uçak inmeyen yere havaalanı yapmışlar diyor genel başkanınız. Siz bu öngörüsüzlüğü eleştirin. Atatürk Havalimanı yapıldığı zaman burası atıl kalacak, kullanılmayacak dediğiniz havalimanını 700 bin uçak 100 milyona yakın yolcu inmiş. Yapan kişinin kim olduğu önemli değil açık ihale usulü ile yapılmışsa ekonomik gücü olan girip ihaleyi alır.

Siz Türkiye’nin gelişimine karşısınız. Sizin kodlarınız ülkeyi yönetme kodları değil. Nasıl engel olurum kodu. Yaptığınız suçlamaların ve iftiraları ret ediyoruz.

Sizin beklentiniz yarım kalsın. Bunu performans ve bütçede söyleyeceğiz, Cevizli Meydanı gibi yarım kalsın, Uğur Mumcu Meydanı gibi kalsın, Kartal Stadı yeri gibi kalsın, ülke gelişmesin. Sizin zihniyetiniz ve kodlamanız bu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.