AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altındaş; “Kartal Belediyesi CHP’nin bir organı değildir”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının söz alan AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altındaş, konuşan üyelerin genel sorunlar konuşmasına tepki göstererek, mecliste Kartal’ın sorunlarının konuşulması gerektiğini vurguladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Nizamettin Altındaş’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bugün arzu etmediğimiz bir durumla yani genel siyaset gündemiyle karşı karşıyayız. Daha önce burada defalarca dile getirmemize rağmen genel siyaset hastalığımız yeniden ortaya çıktı. Daha öncede dile getirdiğimiz gibi siz her genel siyasete girdiğiniz de bizimde söyleyecek sözümüz var. Sabırla dinlemenizi bekliyorum.

Ben Kartal ve birazda İstanbul özelinde konuşacağım. Çünkü arkadaşımızın da dediği gibi genel siyasete girildiğinde kodlarınız bozuluyor. Milletin lehine olan her şeye karşı çıkılmış bu zamana kadar. Bugünde bizim yaptığımız projeler üzerinden kendinizce rant devşirmeye çalışıyorsunuz. Havaalanı dediğiniz yer Dünyada ikinci seçildi. Siz yetki anlamında alakanız olmadığı halde Kanal İstanbul’u yaptırmayacağız diyorsunuz. Görüş belirtmek serbest, ama bu yetki aşımı ve doğru bir yaklaşım değil. Milletin lehine olan projelere bu şekilde engel olmaya çalışmayın.

Az önce konuşan arkadaş milletin hakkını millete vereceğiz dedi. Bende soruyorum İETT’yi kullanmak bu milletin hakkı değil mi. Neden bugün İETT otobüslerin yarısı yolda kalıyor. Niye Mercedes gibi bir firmayı eliyorsunuz. Bu tür durumlara düşmesi İstanbul halkının hak ettiği bir durum muydu.

Dediniz ki biz dün Adalar’daydık. Siz icra memuru musunuz, tahliye memuru musunuz? Büyükşehir böyle bir hakkı varsa, bununla ilgili gerekli yazışmaları yapar emniyet güçleri de bunu gerçekleştirir.

Arkadaşlar bizim altını çizmek istediğimiz husus şu. İBB veya Kartal Belediyesi CHP’nin bir organı değildir. Bunu aklınıza kazıyın. CHP’nin organı gibi kullanmayın. Burası kamu kurumudur. CHP’nin bir teşkilatı gibi kullanamazsınız.

Altına çizerek söylüyorum, genel siyasete girmeyin. Kartal siyasetini konuşalım. Faizden bahsediyorsunuz. Kartal belediyesi geçen sene 15 milyon lira faiz ödeyeceğim diye öngörmüş, 18 milyon 200 bin lira faiz ödemiş. Bunu niye konuşmuyorsunuz. Bütçe rakamlarında bunu konuşacağız. Performansta sizin performansızlıklarınızı da konuşacağız. Uğur Mumcu Meydanı, Cevizli Meydanı 10 senedir bekliyor. Yazık değil mi. Bunların hepsini konuşacağız. Kartal Belediye Başkanı hangi sözleri verdi hangilerini tuttu bunların hepsini konuşacağız.

Siz Kartallı halkın sorunlarına çözüm bulabiliyor musunuz bunu konuşalım. Yapamadığınız onlarca proje ve yanlış yaptığınız birçok iş var. Belediyeyi milyonlarca lira zarara uğrattınız. Bunu konuşmuyorsunuz. Bu mu adaletiniz sizin.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.