Binlerce Kartallı, Zafer Bayramı’nı Kutladı

“Kartal Zafer ve Barış Haftası” etkinliklerinin bugünkü programında, Moğollar, Ümit Besen konserleri ve zafer yürüyüşü ile 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Belediyesi tarafından organize edilen kutlamaların 4 gününde Kartallı Kazım Meydanı’nda şiir dinletileri ile başladı. THM Sanatçısı Taner Özsoy ,Tiyatro oyuncusu Cenan Çamyurdu tarafından şiir ve marşlar eşliğinde gerçekleştirilen program vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.

MOĞALLAR COŞTURDU
Şiir dinletisinin ardından sahne alan Moğollar Grubu, alanda bulunan Kartallı vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı. Artık klasikleşmiş eserlerini alandaki yüzlerce Kartallı ile birlikte söyleyen grup üyeleri, gördükleri sıcak ilgiden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Daha sonra Kartallı Kazım meydanındaki etkinliğe katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Moğollar Grubunu ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek; “Dile kolay yarım asır müzik yapmak, onurlu duruş sergilemek. 30 Ağustos Zafer Bayramı buluşmalarımız, konserlerimiz devam ediyor. Şu an Kuvayi Milliye ruhunun yaşatıldığı Kartallı Kazım Meydanı’ndayız. Selam olsun Kuvayi Milliyeye, onu yaşatanlara, Kartallı Kazımlara ve onlara ruh veren, önderlik yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e” dedi.

Coşkulu bir şekilde tamamlanan Moğollar konserinin ardından alanda toplanan yüzlerce vatandaş Kartal Meydanı’na Zafer Yürüyüşü gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in en önde yer aldığı yürüyüşte Belediye Başkan yardımcıları, Meclis Üyeleri, CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, İYİ Parti Kartal İlçe Sekreteri Nalan Pehlivan ve ilçe yönetimi, birçok STK ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Türk bayrakları ve Atatürk posterlerini taşıyan Kartallılar, marşlar söyleyerek Kartal Meydanı’nda gerçekleştirilecek etkinlik alanına ulaştı.

Alanda toplanan binlerce vatandaş tarafından karşılanan kortejin gelmesiyle coşku doruk noktasına ulaştı. Belediye Başkanı ve Protokol üyelerinin yerlerini almasının ardından, şehitler için bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

ÜMİT BESEN’E BİNLERCE KARTALLI EŞLİK ETTİ
Daha sonra sahne alan Ümit Besen, alanda toplanan binlerce Kartallıya doyumsuz bir müzik ziyafeti sundu. Birbirinden güzel şarkılarını alandaki binlerce vatandaşla birlikte seslendiren Ümit Besen, böylesi bir etkinliği gerçekleştirdiği için Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür etti. Ümit Besen ile Pamela’nın düeti, alanda toplanan binlerce vatandaşa unutulmaz bir bayram yaşatmış oldu. Başkan Gökhan Yüksel’in sanatçılara hediye takdimiyle program son buldu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.