Caddeler boş esnaf dertli

Yaklaşık bir yıldır ülkemizde etkili olan Kovid-19 salgını hiç kuşkusuz en çok esnafı etkiledi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Bir yıldır doğru düzgün iş yapamayan, kirasını bile çıkartamayan esnaf son alınan tam kapanmadan sonra da ne yapacağının kara kara düşünüyor. Son dönemde artan vaka sayılarının önüne geçmek için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 17 Mayıs tarihine kadar tam kapanma kararı alındı.

Zor bir dönem geçiren esnafımız alınan bu kararla daha da zor bir döneme girmiş oldu. Vakaları azaltmak açısından zorunlu olan bu karardan sonra, Kartal’da sokaklara çıkıp esnafın halini gözlemlemeye çalıştık.

Kartal’da tantuni dükkanında çalışan Sıddık Ertaş isimli vatandaş, pandiminin kendilerini çok derinden etkilediğini vurgulayarak; “Daha önce burada 8 kişi çalışıyorduk. Salgından sonra 3 kişi kaldık. Bu 3 kişi ise tam zamanlı değil yarım yarım çalışıyoruz. Şu an sadece paket servisi yapıyoruz ama bu da dükkanı döndürmeye yetmiyor” dedi. Ertaş ayrıca açıklanan yardımlardan da yararlanamadıklarını belirterek düşüncelerini dile getirdi.

Caddede bulunan diğer esnafta da benzer görüntüler bulunmakta. Birçoğu kepenk kapatırken açık olanlar ise eleman çıkartarak veya kısıtlı elemanla, paket servisi yaparak ayakta durmaya çalışıyor.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.