Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Örgütü, hükümetin memur ve emeklilere verdiği sözü tutmadığını iddiasıyla "3600 ek gösterge" için alanlara indi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Meydanında stant kuran CHP İlçe Örgütü, broşürler dağıtarak vatandaşları bilgilendirecek. CHP tarafından bugün 81 ilde başlatılacak çalışma 7 gün boyunca devam edecek.

CHP Kartal İlçe örgütü tarafından gerçekleştirilen çalışmala, İlçe Sekreteri Mert Polat, Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, Gençlik Kolları Başkanı Erdem Kara, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

CHP Kartal İlçe Sekreteri Mert Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada; “CHP Emek Büroları tarafından gerçekleştirilen bir organizasyon neticesinde meydanlara inildi. Ama uzun süredir Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nda dillendirilen ve verilmesi gereken bir haktı. Bu seçim vaadi olarak memurlarımıza söylendi ama bir türlü yasal altyapısı oluşturululamadı ve oluşturulmadı. Bunu biz bilmiyoruz ama önemli olan bunun bir an önce yapılmasıdır. Devletimizin yılarca hizmet eden memurlarımıza verilen vaadin yerine getirilmemesini kabul etmiyoruz” dedi.

Polat konuşmasının devamında; “Bizim dillendirmek istediğimiz, bu vaadi bir an önce yerine getirin aksi takdirde zaten biz iktidara geldiğimiz zaman ilk yapacağımız işlerden birisi bu olacaktır. Şu an itibariyle 4 meslek gurubunu kapsıyor ama biz iktidar olduğumuzda Ceza İnfaz Kurumu memurlarını da buna dahil edeceğiz. Artık bunun bekletilecek bir durumu kalmadı. Çünkü bu söylendiği andan itibaren memurlarımız beklenti içerisindeler. Belki ekonomilerini onlara göre ayarladılar. Zaten hükümette bir hak mağduriyeti olduğunu tespit etmiş ki bununla ilgili de böyle bir vaatte bulunmuş. Biz bunun yerine getirilmesini memurlarımız adına dillendiriyoruz. 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.