CHP Kartal İlçe Örgütü, muharrem ayı nedeniyle Kartal Meydanı’nda aşure dağıttı. İlçe Başkanı Efendi Argunşah yaptığı konuşmada Kerbela şehitlerini andı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

CHP Kartal İlçe Örgütü tarafından bugün Kartal Meydanı’nda organize edilenin aşure programına İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, CHP PM Üyesi Eren Erdem, CHP PM Üyesi Erbil Aydınlık, Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, CHP Kartal Belediyesi Meclis üyeleri, CHP Şile İlçe Başkanı İbrahim Çelik, CHP Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan Akpolat, CHP Kartal İlçe yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Aşura dağıtımı öncesinde İlçe Başkanı Efendi Argunşah, katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “ Muharrem ayı nedeniyle, Hz. Hüseyin ve yakınlarının hayatlarını kaybetmesinden dolayı bu matem oruçlarımı tuttuk. Acılarımızı ve sevinçlerimizi birlikte paylaşıyoruz. Bu vesileyle burada aşure dağıtımı yapacağız. Aşurenin, sevgi, bereket ve kardeşliğimizi bütünleştirici bir yapısı var. CHP olarak bu etkinliğimize katıldığınız için hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

İlçe Başkanı Argunşah’dan sonra söz alan Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise; “Muharrem ayında tutulan oruçların, dökülen gözyaşların inşallah barışa, kardeşliğe dönüşür. Birlik ve beraberliğimiz daim olur” dedi.

Konuşmaların ardından Kartal Cemevi Dedesi Celal Özer tarafından dualar okundu. Duaların ardından, pişirilen aşureler vatandaşlara dağıtıldı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.