CHP Meclis Üyesi Gülay Boyraz; “Beşli çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısının ikinci oturumunda ilk sözü alan CHP Meclis Üyesi Gülay Boyraz, AK Parti iktidarını eleştirerek 3600 ek gösterge vaadinin yerine getirilmemesini eleştirdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Gülay Boyraz’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bugün Türkiye’nin her yerinde iktidar tarafından 24 haziran seçimleri öncesinde söz verilen ancak bugüne kadar hiçbir adım atılmayan, gerçekleştirilmeyen bir vaadi dile getirmek için söz almış bulunmaktayım. Türkiye’de milyonlarca kamu çalışanı devletine verdiği hizmetlerin karşılığında, insanca yaşamak için hak talebinde bulunuyor. Ömrünün yarısını devletine hizmet etmekle geçiren memurlarımız, hanlar, hamamlar, yazlık, kışlık saraylar, lüks otomobiller veya uçaklar değil yalnızca biraz olsun insanca yaşayabilmek için 3600 ek gösterge talebinde bulunuyor.

Ne yazık ki AK Parti iktidarı seçim dönemlerinde altı bir türlü dolmayan, vaatten öteye gitmeyen müjdelerle insanlarımızın geçim dertleri üzerinden oy devşirmeye, gündem değiştirmeye devam ediyor.

Ak Parti’nin seçim beyannamesinde bile yer almayan, yalnızca lafta taahhüt ettiği 3600 ek gösterge ile ilgili genel seçimlerin üzerinden tam 39 ay geçmesine rağmen hiçbir düzenleme yapılmadı. Milyonlarca memur artan enflasyonun, mutfakta yanan yangının altında 39 aydır ezildikçe ezildi.

3600 ek gösterge milyonlarca memurumuz için emekli olduğunda insanca yaşaması için hayati öneme sahiptir. Memurlar maalesef geçinemiyor. Bu sorunun çözümü için yapılan çağrılar iktidar tarafından hep kulak ardı edildi.

AK Parti Genel Başkanı her defasında dünya beşten büyüktür derken, beşli çeteye bugüne kadar 131 kez vergi indirimi yaptı. Milyonlarca memurumuz adına soruyoruz. Beşli çete milyonlarca memurumuzdan daha mı büyüktür. İktidar lüks araçlara, yazlık ve kışlık saraylara her türlü israfa ve şatafata harcayacağı kaynağı buluyorken 3600 ek gösterge hakkını bekleyen, milyonlarca memurumuz için kaynağı bulamıyor.

Biliyoruz ki ülkemizin kaynakları 3600 ek gösterge bekleyen memurlarımızın haklarının ödenmesi için fazlasıyla yeterlidir. Bu ülkenin namuslu şerefli memurları 3600 ek gösterge hakkını istiyorken, iktidar bir sonraki seçimde yine 3600 ek göstergeyi müjde diye duyuracaktır.

3600 ek gösterge hakkını bekleyen memurlarımızı bir sözde Çalışma Bakanlığı tarafından verildi. Bu yıl gerekli çalışmanın yapılacağı ve bu konunun çözüleceği söylendi. Her zamanki gibi 3600 ek gösterge hakkı milyonlarca memura verilen bir vaat olarak kaldı.

Milyonlarca memur 3600 ek gösterge hakları için Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarını bekliyor. İktidarımızda 3600 ek göstergeyi bekleyen milyonlarca memurumuzun talebi derhal hayata geçirilecektir.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.