CHP Meclis Üyesi İmam Aydın; “Seçimlerde çok ciddi fark atacağız”

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısında son olarak söz alan CHP Meclis Üyesi İmam Aydın, “CHP’nin kodları, Kuvâ-yi Milliye kodlarıdır. Cumhuriyeti kuran partidir CHP” diyerek AK Partili üyelerin eleştirilerine cevap verdi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İmam Aydın’ın konuşmasının satır başları şöyle;

CHP’nin kodları, Kuvâ-yi Milliye kodlarıdır. Cumhuriyeti kuran partidir CHP. 100 yıllık bir partidir. Sizin 2 yıllık bir ömrünüz kaldı. Siz kendinize yer arayın. CHP yaşamaya devam edecektir. İstanbul’un kurtuluşunun mimarıdır aynı zamanda CHP. Cumhuriyet Halk Partisi’nin kodlarına laf söylerken, sizi emeğe, geçmişte bu ülkeyi var eden insanlara saygıya davet ediyorum. Başka Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk. Sonrasında silah arkadaşı İsmet İnönü ve devamında gelen genel başkanların hepsinin çok büyük özellikleri olan insanlardır. Yani bunların özelliklerini saymaya başlarsak oturup tekrar kara kara düşünürsünüz bizde niye böyle bir adam yok diye.

Az önce arkadaşlar sizin Ada da ne işiniz var diye sordular. Nerede bir işgal varsa biz Kuvâ-yi Milliye ruhuyla o işgale karşı oluyoruz. İstanbul işgaline karşı direndiğimiz gibi Ada’daki o işgale karşı da mücadele edeceğiz. Burada bir protokol var. Orada deniyor ki ikinci veya üçüncü şahıslara devredemezsin. Böyle bir durum yaşanıyor ve sözleşme feshedilmiş. İki taraf var. Biri İBB diğeri ise TÜVGA. Burada TÜVGA sözleşmenin maddesine uymayıp üçüncü kişilere kiraya veriyor. İBB’de sözleşmeye uymadığı için tek taraflı feshediyor.

Bu milletin hakkını kimseye yedirmek gibi bir niyetimiz yok. Sonuna kadar takipçisi olup orayı bu milletin malı olmasını sağlayacağız. Az önce arkadaşımız söyledi Atatürk Havanalını diye bir yerimiz var. Gebze’den trene bindiğin zaman oraya ulaşılabilecek şekilde tasarlanmış. Yanında büyütülmek istenildiğinde arsası olan da bir yer. Burası için gerekli çalışma yapılmış olsaydı başka bir havaalanına ihtiyaç kalmayacaktı.

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kurulan fabrika ve işletmeler ya tarafınızdan kapatıldı, yada birilerine peşkeş çekildi.

Biz köprülere karşı değiliz. Biz dedik ki İstanbul’u cazibe merkezi haline getirip Anadolu’yu İstanbul’a taşımayın. İkinci köprüde , Üçüncü köprüde Anadolu’yu İstanbul’a taşıdı. Şimdi Kanal İstanbul diyorsunuz. Bunu da yaparsanız şayet, Anadolu’da bir tane insan bulamazsınız. Ayrıca Kanal İstanbul, Dünyanın en verimli topraklarının olduğu bir yerdir. Buralar su havzalarının olduğu yerdir. Daha önce bununla ilgili bir öneride bulundum. Bizim ülkemizde Fırat var, Dicle var, Kızılırmak var, Yeşilırmak var. Kızılırmak masala beş vilayetten dolaşıp Samsun’da Karadeniz’e dökülen bir ırmağımız. Bu ırmaklarımızın etrafında da kent merkezleri oluşturabilirsiniz. Ama özellikle Kanal İstanbul, neden peki? Kanal İstanbul dediğiniz şey arsaları önceden peşkeş çekilmiş yerler. Şimdi orayı ranta dönüştürecekler. Esas mesele bu.

Arkadaşımız burada diyor ki İETT otobüsleri arıza yapıyor. Arkadaşlar İETT otobüslerinin sizin döneminizde arıza oranı %5 bizim dönemimiz de % 4’tür. Bu otobüslerin yenilenmesi için kredi alınması gerekiyor ama Ankara bu anlamda türlü bahanelerle bunu engelliyor. Artık engel olmaktan vazgeçin.

Söylediğimiz zaman alınıyorsunuz ama hem İBB’de hem de Kartal’da muhalefet olduğunuzu idrak edin. Bırakın bizde işimizi gücümüzü yapalım.

Kartal Belediye Başkanımız 7/24 çalışıyor. Bizlerde Meclis Üyesi, belediye personeli olarak sürekli sahadayız. Ben önceki toplantımızda seçimlerde çok ciddi bir fark atacağımızı söylemiştim, o sözümün de arkasındayım.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.