Kartal’ın Cumhuriyet Mahalle Muhtarlığı tarafından ikincisi gerçekleştirilen Birlik ve Dayanışma Gecesi, mahallelilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Soğuk havaya rağmen katılımın yoğun olduğu etkinliğe Kartal Belediye Başkan Yardımcısı İmam Aydın, Kartal CHP Meclis Üyelerinden Umut Daştan ve Yasin Ünder, İYİ Parti Kartal İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı, Bahçelievler Siyavuşpaşa Muhtarı ve Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyon Başkanı Selami Aykut, Kartal Cem Evi Sekreteri Atilla Sarıbal, CHP Kadın Kolları Başkanı Birgül Karababa, İYİ Parti Mahalle Birim Başkanı Tayyar Tiyar, İYİ Parti Çarşı Mahallesi Başkanı Cafer Doğan, Kartal Muhtarlar Derneği Başkanı Salim Coşar katıldı.

Sunuculuğunu Özlem Doğan’ın yaptığı etkinlik Mahalle Muhtarı Gülcan Aydın’ın konuşması ile başladı. Muhtar Aydın yaptığı konuşmada; “2019 yılında başlattığımız bir konserimiz vardı. O zaman bunun geleneksel hale getirme kararı aldık. Pandemiden dolayı 2020 yılında bu etkinliğimizi yapamadık. Kısmet bugüneymiş. Hava soğuk sizleri de bu soğukta fazla bekletmek istemem. Böylesi bir günde bizleri yalnız bırakmadığınız için ekibim adına hepinize çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız ve iyi ki buradasınız” dedi.

Muhtar Gülcan Aydın’ın konuşmasının ardından programa geçildi. İlk önce davul-zurna eşliğinde mahalleli yöresel oyunlarını oynama fırsatı buldu. Daha sonra sahne alan ses sanatçıları Özgür Doğan, Ebru Hançer ve Soner Turan’ın ezgileriyle unutulmaz bir akşam yaşadılar. Etkinlikte ayrıca katılan vatandaşlara ikramlarda da bulunuldu.

AMACIMIZ DAYANIŞMA RUHUNU CANLI TUTMAK
Ben göreve gelmeden önce, ben dahil birçok mahalle sakini, mahallemizde bu tür etkinlikler yapılmamasından şikayetçiydik. Birçok mahallelimiz ise gerek ekonomik koşullardan gerekse hayatın getirdiği sorumluluklardan başka yerlerde yapılan etkinliklere de gidemiyorduk. O zamandan bu proje benim aklımda olan bir şeydi. 2019 yılında göreve geldiğimiz de böyle bir etkinlik yaptık. Maksadımız insanlarımızı bir araya getirip kaynaştırmak ve mahallede dayanışma ruhunu canlı tutmak. Bu düşünceyle okullar açıldıktan sonra her yıl böyle bir etkinlik yapmaya karar verdik. Bu anlamda da çok şanslıyız. Mahallemizde çok sayıda sanatçımız ikamet etmektedir. Bizlerde her yıl, kimseyi kırmadan sırayla sanatçılarımızı mahalleli vatandaşlarımızla buluşturmayı hedefledik. Bugün gerçekleştirdiğimiz etkinliği normalde bir hafta önce yapacaktık. Ama maalesef çok genç bir çocuğumuzu kaybettiğimiz için ertelemek durumunda kaldık.

Eğer konserimizi o tarihte yapmış olsaydık Haluk Levent sürpriz sanatçı olarak bizlerle birlikte beraber olacaktı. Bu hafta da kendisinin yoğun programından dolayı gelemedi, bundan dolayı da üzüntülerini bizlere bildirdi. Bugünde az önce duyduğumuz bir üzücü haberden dolayı etkinliğimiz biraz erken bitirmek durumunda kalacağız. Mahallemizde yaşayan bir büyüğümüzü kaybettik. Biz aile bireyleriyle görüştük, daha önceden belirlenmiş bir program olduğu için iptal etmememizi istediler. Bizlerde gerekli saygı çerçevesinde, buraya gelen vatandaşlarımızın da anlayışına sığınarak programımızı kısa tutarak tamamlayacağız. Buradan ayrıca büyüğümüze Allahtan Rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyorum” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.