CHP Kartal İlçe Örgütünün düzenlediği aşure programına katılan Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem, Haber Kartal mikrofonlarına kısa bir değerlendirmede bulundu. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in, Kartal için çok güzel hizmetler yaptığını vurgulayan Erdem, “Bizlerde başkanımızı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem’in açıklamalarında şu ifadeleri kullandı.

BİZ ÇOK KADİM BİR MİLLETİZ
Bu sene Hacı Bektaş Veli’yi anma etkinliklerinde pandemiden dolayı beklediğimiz kalabalık yoktu. Ama her ne kadar yoğun bir kalabalık olmasa da vatandaşlarımız yine aynı ruhla oraya geldiler. Hacı Bektaş Veli anma etkinlikleri, Nevşehir’de bulunan türbe etrafında gerçekleştiği kadar, Türkiye’nin birçok bölgesinde de gerçekleşti.

Önemli olan Türkiye’nin her yerinde o birlik, beraberlik, kardeşlik ortamını, Hacı Bektaş Veli’nin bizlere tavsiye ettiği hümanist iklimi inşa edebilmek. İşte bugün burada da bunlar gerçekleşiyor. İnsanları birleştirecek, kaynamış bir aşurenin etrafına insanları toplayacak kardeşlik sofraları oluşuyor. Bu iklim daha da yayılacaktır. Kadim değerlerimiz olan Hacı Bektaş Veli, Mevlana, Yunus Emre’lerin bıraktığı kardeşlik iklimi giderek büyüyecek ve Türkiye huzurlu günlerine tekrar kavuşacaktır.

Biz çok avantajlı bir toplumuz. 100 yıllık uygarlıklar, 200 yıllık medeniyetler kendilerini tarihsel referanslarla ifade edemezler. Ama bizim avantajımız binlerce yıllık bir geçmişi olan çok kadim bir uygarlığız. Dolayısıyla geçmişimizde bizi birleştirecek o kadar şey var ki. Bizi ayrıştırmaya çalışanların bütün çabalarını boşa çıkartacak, kadim bir birleştirici tarihimiz var. Bunun için bu tür etkinliklerde milletimizi, vatandaşlarımızı bir araya getirip, güzel huzurlu günleri yeniden inşa edeceğiz.

Bu anlamda Kartal Belediyesi’ne ve CHP Kartal İlçe Örgütüne teşekkür ediyorum. Genç bir belediye başkanımız var. Kartal’a çok güzel hizmetler yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Bizlerde başkanımızı elimizden geldiğince destekleyip, yanında olmaya devam edeceğiz.

CHP TÜM KADROLARIYLA SOKAKTADIR
Ben Türkiye’nin her yerine giden bir siyasetçiyim. Vaktimin çoğunu sokakta vatandaşlarla geçiriyorum. Vatandaşlarımla olmaya özen gösteriyorum. Bunu özel bir durumdan dolayı yapmıyorum. Ben sosyal demokrat bir insanın, CHP’de sosyal demokrat siyaset böyledir zaten. Benim düşünce dünyam böyle bir yaşam sürmemi zorunlu kılıyor.

Halktan aldığımız reaksiyon çok pozitif. Özellikle iktidar saraya sıkıştığı günden beri, sokağa çıkmayan, milletin sorunlarını dinlemeyen, milletle temas etmeyen bir siyasi iktidar var. CHP’de tüm kadrolarıyla sokaktadır. Vatandaş derdini bizlere anlatabildiği için çok memnun. Ciddi bir dönüşüm havası hissediyoruz. Bizim gördüğümüz tablo, Türkiye’de ilk seçimde çok büyük bir değişimin yaşanacağı yönünde. Bu bağlamda Türkiye nefes alacaktır, milletimiz kararını vermiş görünüyor ve herkes sandığı bekliyor.

Umuyoruz ki biran önce sandık gelir ve Türkiye bu buhranlı günlerden demokratik bir şekilde kurtulur. En büyük çaba ve gayretimiz bu yöndedir.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.