Esentepeli kadınlardan aile bütçesine katkı

Esentepe Muhtarlığının öncülüğünde gerçekleştirilen çalışma ile Esentepeli kadınlar önce kurs alıp sonra el emeği göz nuru ürünlerini satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Esentepeli kadınların talebi doğrultusunda ve muhtarlığın girişimleri sonucu Halk Eğitim’den öğretmen temin ederek 2 aylık bir kurs sürecinin ardından, el emeği göz nuru ürünlerini evlerinde yapmaya başlardılar.

Kadınların aile ekonomisine katkı olması için üretilen ürünler bugün muhtarlık bahçesinde açılan stantlarda mahalle sakinlerinin beğenisine sunuldu.

Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Esentepe Mahalle Muhtarı Ramazan Kula yaptığı açıklamada; “Bizim amacımız kadınlarımızın evde oturmak yerine kendi yetenekleri doğrultusunda bir şeyler yapıp aile ekonomisine katkı sunması ve sosyalleşmelerini sağlamak. Bu amaçla kadınlarımızdan gelen talepler doğrultusunda hemen harekete geçerek Halk Eğitim’den öğretmen talebinde bulunduk. Öğretmen eşliğinde kadınlarımız yaklaşık 2 aylık bir eğitim sürecinden sonra kursta öğrendikleri ve kendi becerileriyle evlerinde el emeği göz nuru ürünlerini hazırlamaya başladılar. Bugün itibariyle de bu ürünleri muhtarlığımız bahçesinde mahalle sakinlerimizin beğenişe sunduk. Hamd olsun vatandaşlarımızın ilgisi oldukça yoğun. Bu bizi mutlu etmektedir. Ekonomik olarak zor süreçler geçirdiğimiz bu günlerde ailelere bir nebze de olsa nefes aldırabiliyorsak ne mutlu bize.

KURSLARIMIZ DEVAM EDECEK

Benzer kursların bundan sonrada devam edeceğini belirten Muhtar Kula; “Kadınlarımızı aile ekonomilerine katkı sunmaları için bundan sonrada kurslarımız devam edecek. Önümüzde Pastacılık, Dikiş-Nakış, Cilt Bakımı, manikür-Pedikür gibi kurs açma projelerimiz bulunmakta. Bu doğrultuda yine Halk Eğitim’den öretmen talebinde bulunmak için çalışmalarımızı başlatıyoruz. Tabi bu kurslarla ilgili olarak okullarımızdan bize destek vermesi gerekiyor. Bu kursları çevre okullarımızın boş sınıflarında yapabiliyoruz. Bu anlamda okullarımızın bu güzel projelerimizi desteklemesi için desteklerini bekliyoruz” dedi.

Esentepeli kadınların el emeği göz nuru ürettikleri ürünleri muhtarlık bahçesinde haftanın Salı ve Cuma günleri satışa sunacaklar.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.