Gökhan Yüksel Erzincan’da

Kurban Bayramı nedeniyle baba ocağı Erzincan’a giden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yerel ve ulusal basınla yemekte bir araya geldi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

En az Erzincanlılar kadar Kartal’da da bir Erzincan’ın nüfusunun yaşadığını belirten Başkan Gökhan Yüksel; “Uzun zaman sonra planlı olarak memleketime geldim. Pandeminin getirmiş olduğu sıkıntılarla yaklaşık 1,5 yıldır hep birlikte mücadele ediyoruz. Kendi ilçemizde ve İstanbul’da sorumluluklarımız çok yüksek olduğu için buraları ziyaret edemedik. Şimdi bayram vesilesiyle annem ve babam buradayken onların bayramını kutlamaya geldim. Aslında el öpmeye geldim, gelmişken de hemşehrilerim ile buluşmak istedim” dedi.

Ayrıca Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in Erzincan ziyaretine, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ta eşlik etti. Belediye Başkanları Yüksel ve Çalık, CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan’ın da katılımıyla yerel ve ulusal medya mensuplarıyla bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı’nın organizasyonu ile gerçekleştirilen kahvaltıya, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık’ın yanı sıra; CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, İl Yönetim Kurulu üyeleri ile Erzincan’da bulunan ulusal ve yerel medya temsilcileri katıldı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel toplantıda yaptığı konuşmasında: “İlk önce siz değerli basın mensupları ile bir araya gelip kahvaltı yapıp, ardından da vali, belediye başkanı, emniyet müdürü, il jandarma komutanlığı; kısacası Erzincan’daki kamu görevlilerine bir ziyaret yaparak İstanbul – Erzincan arasındaki etkileşimi, iletişimi, güzelliği, duyarlılığı ve yapılacak hizmetleri, yapılabilecek güzellikleri ilişkimize katabilmek için temaslara başladık.

İşin özü budur aslında. Ama bu ziyaretlere başlamadan önce de sizlerle bir araya gelip hasret gidermek istedik. Kısacası memleketimize geldik. Bütün vatan toprağı kardeşliğin merkezi olsa da biz Erzincan’a kardeşliğin şehrine geldik. Erzincan’da yaşayan ve yolu İstanbul’a düşen, Kartal’daki hemşehrileri ile buluşmak isteyen birçok komşumuz ve dostumuz var. Bildiğiniz üzere en az Erzincanlılar kadar Kartal’da da bir Erzincan’ın nüfusu var. Dolayısıyla Kartal için iki vatan diyebiliriz” ifadelerini kullandı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık ve CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan’ın yer aldığı heyet, basın mensupları ile gerçekleştirilen toplantının ardından Erzincan Protokol’üne Nezaket Ziyareti gerçekleştirdiler.
Heyet; Erzincan Valisi Mehmet Makas, Binali Yıldırım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Akın Levent, Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun, Erzincan İl Emniyet Müdürü Kenan Kurt, Üzümlü Kaymakamı Enver Yılmaz ve Üzümlü Belediye Başkanı Ahmet Sazlı’ya nezaket ziyaretlerinde bulundu. Erzincan-İstanbul arasındaki etkileşim ve iletişimle ilgili olarak temaslarda bulunan heyet, ziyaretlerin ardından Erzincan’daki esnafları da ziyaret ederek sohbet etti.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.