İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kartal Kordonboyu Mahallesi’nde bulunan Atatürk Parkı’ında incelemelerde bulundu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ile CHP Kartal İlçe yöneticilerinin eşlik ettiği incelemelerde İmamoğlu’na vatandaşların ilgisi oldukça yoğundu. Bir süre parkı gezen İmamoğlu, vatandaşlarla sohbet edip resim çektirdi. Park etrafındaki kafeleri de dolaşan İmamoğlu’na gençlerin ilgisi oldukça yoğundu.

İMAMOĞLU’NDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK AÇIKLAMASI
İncelemeleri sırasında bir sağlık çalışanı İmamoğlu’ndan, kovid-19 salgını döneminde verilen desteğin tekrar devam etmesini istedi. Bunun üzerine açıklama yapan İmamoğlu; “Sağlık çalışanlarımızın yoğun nöbet tuttuğu anlarda sağlıkçılarımıza verdiğimiz katkının bütçemize olan maliyeti 400 milyon lira. Ama şimdi normalleşme sürecindeyiz. Bundan dolayı bunu dondurduk. Biz bu yardımları yaparken bunun siyasetini yapmayanlar şimdi bunun siyasetini yapıyorlar” dedi.

İmamoğlu parkta yaptığı incelemeler sonrasında yaptığı açıklamada; “Burası Kartal için önemli bir parkımızdı. Kartal Belediye Başkanımızla yaptığımız Başkanımızla Kartal gezilerde, sürekli bahsettiği ve önemsediği bir alandı. Burası Büyükşehir yetkisinde olan ama maalesef uzun zamandır bakımsız kalan bir alandı. Başkanımızın işaretiyle burayı çok hızlı bir şekilde işgallerden arınmış bir hale getirdik. Ayrıca burada BELTUR’unda hizmet vereceği bir alan oluşturduk. Bu keyifli parkın, Kartallılara hizmet vermesini çok istiyoruz. Kartal’ın sahilinde de çalışmalarımız sürüyor. Orada balıkçılarımızla ilgili önemli bir düzenlemeyle yine bu sahile yakışan satış alanlarıyla hizmete sokacağız” dedi.

TCDD AYLARDIR BİZE CEVAP VERMİYOR
Neyzen Tevfik parkının yapımıyla ilgili olarak TCDD’nın diyalog kurma noktasında sıkıntılar yaşandığını belirten İBB Başkanı İmamoğlu; “Hızla bitirilmesini istediğimiz şair Neyzen Tevfik parkımız vardı. Ben bizzat oraya üç-dört kez gelip incelemelerde bulundum. Projeyi Kartal Belediye Başkanımızla beraber olgunlaştırdık. Vatandaşlarımızın güzel zaman geçireceği çok keyifli bir alan olacaktı. Fakat arkadaşlarımdan aydığım bilgiye göre halen Devlet Demir Yolları’nın tren yolunun alt kısmında bulunan metruk alanlarla ilgili düzenleme yapmamıza aylardır cevap verilmediğini duydum. Bu beni üzdü. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları’nın, Kartal’a dönük bir hizmete hiçbir cevap vermemesi, hiçbir adım atmaması, bizimle bu konuda sağlıklı bir diyalog yürütmemesini şaşkınlıkla izliyorum.

Arkadaşlarımız yine diyalog kurma konusunda yoğun bir çaba gösteriyorlar ama ben bugün meydanla ilgili imalata başlamalarını söyledim. Bize ait olan kısımları bitireceğiz. Yine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve ekibiyle eşgüdümlü bir şekilde çalışacağız. O alanla ilgili yetki ve izin çıkmaz ise, bunun takdirini de vatandaşımıza bırakacağız. Ondan sonrasını vatandaşımız görsün istiyoruz. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti’nin kadim kurumu Devlet Demir Yolları bize olumlu dönüş yaparsa da mutlu oluruz. Hemen hızlıca bu sürecin bitirilmesini sağlarız. Bu durumla ilgili özellikle Kartal basınının buralara iletmesini istiyoruz. Kartal’a hizmetlerimiz en güzel şekilde devam edecek. Bu anlamda hem İBB’nin hem de Kartal Belediyesi’nin çalışmalarıyla Kartal İstanbul’un en güzel ilçesi olmayı sürdürecektir” dedi.

Son olarak Kordonboyu Muhtarlık binasını da ziyaret eden İmamoğlu alandan ayrıldı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.