İYİ Parti Erzurum Milletvekili Naci Cinisli, kimi ziyaretler gerçekleştirmek ve partinin ilçedeki saha çalışmalarına katılmak için Kartal’a geldi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Cinisli, ilk olarak ilçe merkezinde partiye katılan vatandaşların rozet takma törenine katıldı. Cinisli rozet katma töreninin ardından İlçe Başkanı Fuat Onbaşılı ve ilçe yöneticileriyle birlikte Neyzen Tevfik Meydanı’nda üye kayıt standını ziyaret etti. Burada vatandaşlarla bir süre görüşen Canisli, talep ve önerileri dinledi.

ARTIK VATANDAŞLARIMIZ FERYAT EDİYOR

İYİ Parti’nin çalışmaları hakkında Haber Kartal’a açıklamalarda bulunan Canisli; “Başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere milletvekili arkadaşlarımız, teşkilatlarımız, dava arkadaşlarımız Türkiye’nin dört bir yanında şehir şehir, ilçe ilçe gezerek fikirlerimizi, düşüncelerimizi anlatıyoruz. Ama daha da önemlisi gittiğimiz yerlerdeki vatandaşlarımızın fikirlerini ve ihtiyaçlarını dinliyoruz. Bizim birinci aşamada yaptığımız şu an dinlemek. Bunun dışında tespitlerimizin ne kadar doğru olduğunu test etmek. İnşallah iktidar olduğumuz da doğru işleri yerine getirip uygulamak olacak. Gerçekleştirdiğimiz bu gezilerde Türkiye’de çok büyük bir sıkıntı olduğunu tespit ediyoruz. Gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse eğitim alanında çok büyük sorunlar var. Artık vatandaşlarımız şikayet etmekten öteye geçmiş, feryat eder duruma gelmiştir. Bunu özellikle Anadolu’da daha çok hissediyoruz. Ben bir Doğu Anadolu milletvekiliyim. Kendi bölgemde yaptığım gezilerde edindiğim izlenim vatandaşlarımızın Türkiye’de yaşaması çok zor ve meşakkatli bir iş haline gelmiş. Bu vatandaşlarımızı keyif alarak yaşamasını sağlamak Türkiye’yi yönetenlerin görevi. Bu vatandaşlarımız çile çekmek için yaşamıyorlar. Şu an Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde tarımla uğraşanlar, ticaret yapanlar, sanayi ile uğraşanlar çok büyük bir sıkıntı içindeler” dedi.

İYİ PARTİ BUGÜN İKTİDAR YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

Bugün İstanbul’un güzide bir ilçesi olan Kartal’da ziyaretlerde bulunacağını ifade eden Canisli; “Burada şu ana kadar edindiğim izlenim, diğer bölgelerimizden farklı değil. Buradaki vatandaşlarımız da benzer sıkıntı ve sorunlarla karşı karşıyalar. Bu sorunları dinleyip, sorunlara karşı önlem almakta biz siyasetçilerin görevi. İnşallah İYİ Parti iktidarında samimi bir çalışma ile doğru işler yaparak vatandaşlarımızı refah içinde yaşatmayı hedefliyoruz. Bugünkü gibi yönetenlerin sorumsuz davranışları, hesap vermez tutumları bizim iktidarımızda olmayacaktır. Bir yöneticinin halkından kopuk olmaması gerektiğinin bilinci içinde, halkın sorunlarını bilerek ve onları iyileştirmek için siyaset yapacağız. Bununla ilgili olarak çalışmalarımızı temaslarımızı sürdüreceğiz. Kartal’da ilçe başkanımız Fuat beyin ve ekibinin yoğun çalışmalarına yakinen tanık oldum. Çok yoğun üye kayıtları yaptık ve yapıyoruz. Kartal’da partimize çok yoğun bir teveccüh olduğunu görmek beni fazlasıyla mutlu etti. Daha da iyi olacaktır. İYİ Parti bugün iktidar yolunda emin adımlarla ilerliyor. Biz Türkiye’nin oyları yükselen tek partisiyiz. Biz birinci parti olma iddiasında olan bir geleneğin temsilcileriyiz. O gelenekte tekrar Türkiye’nin yönetimine gelecek ve Türkiye’yi tekrar Dünya ile rekabet eden bir ülke haline getirecektir. Şu an biz Dünya rekabetinden uzaklaşmış durumdayız” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ’YE ELEŞTİRİ

Son dönemde İktidar partisi başta olmak üzere bir çok partinin saha çalışmalarına ağırlık vermesinin de değerlendiren Canisli; “ Bizim farkımız, biz seçim var diye çalışmıyoruz. Genel başkanımız 20 Ocak 2020’den beri ilçe ilçe, sokak sokak geziyor. Bizlerde aynı şekilde. İktidar partisine bakarsak seçim 2023’te. Fakat onlar sahaya inme ihtiyacını seçimden dolayı duydular. Seçim tartışmaları yokken böyle bir niyet biz onlarda görmedik. Hatta biz gezerken ‘seçim yok, niye geziyorsunuz’ diye atıfta bulunuyorlardı. Halbuki siyaset illa seçim kazanmak için yapılmaz. Seçim kazanmakta siyasetin tek mahareti değildir. Tabi ki iktidar olup, hizmet etmek için seçim kazanmanız gerekir. Fakat siyasinin, siyasetçinin tek işinin de seçim kazanmak olmadığını bilmesi gerekir. Siyasetçinin görevi vatandaşlara seçim olsun veya olmasın her zaman onlara yakın olmasıdır. Biz burada seçim propagandası veya parti propagandası da yapmıyoruz. Biz kardeşlerimizi dinliyoruz. İnşallah iktidar olduktan sonra da bu böyle devam edecek. Ben AK Parti milletvekillerinin çok fazla sokağa indiğini ve indiğinde de çok fazla durabildiklerini görmüyorum. İnmeleriyle çıkmaları bir oluyor. Çünkü çok büyük haklı bir tepki var AK Parti’ye karşı. Bu daha da büyüyecektir. Seçimlerin geciktirilmesi de AK Parti’nin bir daha seçilme opsiyonunu gittikçe daraltmaktadır. Bazen siyasetçiler seçim kaybedeceğini de bile bile seçime gidebilirler. Bu demokratik bir kuraldır. Demokrasi içerisinde yaşıyoruz. Her zaman seçileceksiniz diye bir şartta yok. Bu seçimde kaybedeceğinizi bilirsiniz ama sonraki seçimlerde kazanma ihtimalinizi de açık tutarsınız. Her geçen gün AK Parti’nin bir daha seçilme ihtimalini giderek azaltıyor. Hatta üzülerek söylüyorum, AK Parti’nin milletin yüzüne bakma ihtimalini bile azaltıyor. Benim onlara tavsiyem bir an önce seçime gidilmesi. Bu hem ülkemizin menfaatine. Hem de AK Parti’nin menfaatine” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.