15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan Şükrü Bayrakçı anısına, Kartal ilçe protokolünündü katıldığı bir program ile Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

15 Temmuz 2016 yılında gerçekleştirilen hain darbe girişiminin 5. Yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kartal’da anıldı.

Şükrü Bayrakçı için düzenlenen etkinliğe Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Müftüsü Mustafa Baytar, Emniyet birimleri, AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek ve yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda Şükrü Bayrakçı başta olmaz üzere darbe girişiminde hayatını kaybeden tüm şehitlerimiz için dualar edildi.
Kuran-ı Kerim Tilaveti’nin okunmasının ardından katılan vatandaşlar için hayır yemeği dağıtıldı.

Şükrü Bayrakçı kimdir?

15 Temmuz gecesi işinden evine dönerken yolda tankların ters yönde ilerlediğini fark eden Şükrü Bayrakçı, aracını tankı durdurmak için siper etmeye çalıştı. Bayrakçı, üzerinden geçen tankın altında ezilerek şehit oldu.

15 Temmuz gecesi saat 22.30 sıralarında en son eşi Nesrin Bayrakçı ile görüşen Şükrü Bayrakçı, ”Eve gelemeyebilirim, askerler yanıma kadar geldi. Belki ben de savaşa giderim” dedi.

Darbeci askerlerin tankla üstünden geçtiği 31 yaşındaki Şükrü Bayrakçı’nın bacakları ezildi ve kafasının arkası patladı. Bayrakçı, Ümraniye Çakmak Köprüsü’nde şehit oldu.

Ailesi, Bayrakçı’nın cenazesini, saat 08:30’da Beykoz Devlet Hastanesinde buldu. Şehidin cenazesi Kartal’da toprağa verildi.

Evli ve 6 yaşında bir kız çocuğu babası olan Afyonlu Şükrü Bayrakçı, 31 yaşındaydı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.