Kartal afetlere hazırlanıyor

Kartal Belediyesi olası afet durumlarında vatandaşları bilinçlendirmek ve hazırlamak için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanları, olası afetlerde doğru ve zamanında müdahale etmesi için, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) İstanbul Eğitim ve Şube Müdürlüğü tarafından eğitime katıldı.

AFAD’ın İstanbul Yeşilköy yerleşkesinde gerçekleşen uygulamalı eğitimlerde Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı personeline yerleşkede yer alan deprem simülasyon binasında, eğitim kulelerinde, dalış havuzlarında ve enkaz tüneli gibi birçok binada “Arama-Kurtarma” eğitimi verildi.

Öte yandan ülkemizin tektonik, sismik, topografik ve iklimsel yapısı gereği doğal afetlerle sıklıkla karşı karşıya kalması sebebi ile geçtiğimiz aylarda son derece önemli bir projeyi Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde hayata geçiren Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı, aldıkları kapsamlı eğitimler ışığında bir yandan da Kartal’ın 20 mahallesi için seçilen 400 kişilik ‘Afet Gönüllüleri’ ile bir araya gelerek düzenli olarak Afet Farkındalık ve Acil Müdahale eğitimleri veriyor.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.