Kartal Belediyesi Meclisi Ekim Ayı toplantısının ilkini Başkan Gökhan Yüksel Başkanlığında toplandı. Başkan Gökhan Yüksel’in ilçedeki faaliyetler hakkında yaptığı bilgilendirmeden sonra gündem dışı konuşmalar yapıldı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İlk olarak söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bekir Dağ, gündem dışı yaptığı konuşmada, 4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle, belediye başkanının sokak hayvanları ile ilgili projesini hatırlattı. Dağ konuşmasında yola çıkarken sokak hayvanları için yapılması planlanan çalışmalarında bir ilerleme olmadığını vurguladı.

Eğitim-Öğretim yılının açılması nedeniyle okulları ziyaret ettiklerini belirten Dağ; “Okul ziyaretlerimizde, bazı okullarımızın asfaltlama sorunun olduğunu gördük. Müdürlerimiz belediyeden talepte bulunmuşlar ama, belediyemiz 2022 yılı için planlama yapılacağı söylemiş. Bir okulumuz büyükşehirden talepte bulunmuş. Büyükşehir tespit çalışması yapmış, şimdi geri dönüş yapılmasını bekliyorlar. Bizim beklentimiz Kartal Belediyesi’nin bizim tespit ettiğimiz kadarıyla 5 okulumuzdaki bu sorunu çözerse, çocuklarımızın eğitim-öğretimine katkıda bulunmuş oluruz” dedi.

BİR OKULUMUZ SORUNUNU PENDİK BELEDİYESİ İLE ÇÖZMÜŞ

Bekir Topaloğlu İmam Hatip Ortaokulu velilerinin girişimleri sonucu sorunlarının Pendik Belediyesi tarafından çözüldüğünü belirten AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bekir Dağ; “Bu vesileyle Pendik Belediyesi’ne teşekkür ediyorum. Bu bağlamda diğer okullardaki sorunların Kartal Belediyesi tarafından sorunların çözüleceğini, eğer çözülemeyecekse Büyükşehir’i devreye sokarak çözüm üretilmesini gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca geçen Ekim ayındaki toplantıda benim gündeme getirdiğim, Gökhan başkanımızın da katıldığı ve not aldığı kimi caddelerde ki sorunları gündeme getirmiştim. Ama üzülerek görüyorum ki geçmiş dönem belediye Başkanımız Arif Dağlar’dan sonra bu caddelere hiç dokunulmamış. Özellikle Şehit Hakan Kurban Caddesi’ni gidip görmenizi istiyorum. Benzer sıkıntılar Çınar Caddesi içinde geçerli. Burada ki sorunların ivedilikle çözülmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Daha sonra söz alan CHP Belediye Meclis Üyesi Orhan Budak ise 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü nedeniyle bir konuşma yaptı. Budak, Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından mikroçip uygulamasının yapıldığını belirterek, dünyadaki bütün canlılara ve doğaya saygılı olup sahip çıkılması gerektiğinin önemini vurguladı.

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bekir Dağ’ın öne sürdüğü sorulara ise CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Oktay Aksu verdi. Aksu yaptığı konuşmada; “2021 yılında 575 kedi 214 köpeğe mikroçip uygulaması yaptık. 22 köpek 33 kedi sahiplendirdik. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olarak halk sağlığı açısından sokaklarımızda çeşitli sebeplerle ölmüş kedi köpek ve diğer canlılarımızı toplayarak Büyükşehir’in defin merkezine ulaştırıyoruz. Bu uygulamayı Türkiye’de yapan tek belediyeyiz. Barınak yapılması konusunda gerekli yazışmalarımızı yapıp yer gösterilmesini istedik. Bunlardan dönüş geldiği zaman en kısa zamanda hayata geçireceğiz” dedi.

DERE YATAĞINDAKİ CADDELERDE İSKİ İLE BİRLİKTE ÇALIŞMA YAPACAĞIZ

Son olarak söz alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “Sokak hayvanları ile ilgili olarak mikroçip uygulamamız devam etmektedir. Ayrıca ilçemizde sokak hayvanlarıyla ilgili daha iyi hizmet vermek için veteriner müdürlüğümüzün yenilenmesi için ihale çalışmaları devam etmektedir. Söz konusu caddelerle ilgili asfaltlama çalışmalarının yapılması kolay bir iş. Önemli olan o caddelerimizin altyapısını yenilemek. Şehit Hakan Kurban Caddesi dere yatağında olduğu için oradaki çalışmayı İSKİ ile birlikte yapacağız. Altyapısını yeniledikten sonra asfaltlamayı gerçekleştirmek” dedi.

Daha sonra gündem maddeleri oylanarak bir sonraki oturum için gün belirlenip meclis toplantısı son buldu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.