Kartal Belediye Meclisi Toplandı

Kartal Belediye Meclisi yeni döneme Belediye Başkanı Gökhan Yüksel başkanlığında toplandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Belediye Meclisi’nin açılışında konuşma yapan Başkan Gökhan Yüksel konuşmasına, ilçede yapılmakta olan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaparak başladı. Başkan Yüksel; “Yaşanan tatil nedeniyle uzun bir süredir bir araya gelemedik. Bu süre zarfında, ülkemizde önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle yaşanan doğal afetler hepimizi derinden üzdü. Ülkemizin birçok yerinde yaşanan yangınlar nedeniyle belediye ekiplerimiz, o bölgelere giderek diğer birimlerle birlikte koordineli bir şekilde çalışma gösterdiler. Ekiplerim döner dönmez bu sefer de Kastamonu Bozkurt’ta yaşanan sel felaketinden dolayı hemen oraya intikal edip gerekli çalışmaları yaptılar. Bu üzüntülerin ardından olimpiyatlarda sporcularımızın gösterdikleri başarı hepimizi mutlu etti ve gururlandırdı. Ayrıca bu süreçte Muharrem ayı nedeniyle komşularımızla lokmalarımızı paylaştık. Bugün itibariyle okullarımız açıldı. Okullarımızla ilgili gerekli hijyen ve dezenfekte çalışmalarını titizlikle sürdürüyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Yüksel’in bilgilendirmesi sonrasında Meclis Toplantısının hayırlı olmasını dileyerek, toplantıya geçildi.

AK PARTİ’DEN AĞIR ELEŞTİRİ!
Daha sonra söz alan AK Parti Meclis Üyesi Elif Bulut Gezen ve Haydar Aksoy, belediyenin yaptığı kimi ihaleleri gündeme getirerek eleştirilerde bulundu. İSPARK’ın zarar etmesini ve Şile’de ki Hamidiye Su dolum tesislerindeki iddiaları gündeme getiren AK Parti Meclis Üyesi Elif Bulut Gezen; “İstanbul’da hayatı kolaylaştıracağım diyenler, maalesef İstanbul’u yaşanmaz hale getiriyorlar” dedi.

Daha sonra söz alan AK Parti Meclis Üyesi Haydar Göksoy ise Kartal Belediyesi’nin gerçekleştirdiği ihaleleri gündeme alarak ağır eleştirilerde bulundu. Göksoy, 28.04.2021 tarihinde gerçekleştirilen çöp konteynırı satın alma ihalesinde belediyenin zarara uğratıldığı iddia etti. Göksoy, başka il ve ilçelerdeki gerçekleştirilen aynı şartnamelerdeki ihalenin daha ucuza geldiğini belirterek; “Bu durumu Kartallı vatandaşlarımızın takdirine bırakıyorum dedi” AK Parti Meclis Üyesi Haydar Göksoy daha sonra, eski Kartalspor stadının bulunduğu alanın ihaleye çıkarılmasının büyük bir skandal olarak nitelendirerek; “Kartal Belediyesi’nin himayesinde gibi gösterip, hiçbir kuruma başvurmadan 09.09.2021 tarihinde burayı 50 bin TL bedelle bir firmaya ihale edeceği duyuruldu. Bu kadar değerli bir yerin zamanında Kartal Belediyesi’ne ve Kartalspor’a hibe edilmiş böyle bir alanın ihaleye çıkartılması zillettir. İhaleye çıkartılması iş bilmezliktir. Milli Emlak’la görüşüyoruz, Milli Emlak hiçbir şeyden haberimiz yok diyor. İçimiz acıyor ”dedi. Göksoy ayrıca, son gerçekleştirilen konserlerde gerekli güvenlik önlemlerinin de alınmadığını belirterek belediyeye yönelik eleştirilerini sürdürdü.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL; “HEPİMİZ KARTAL SEVDALISIYIZ”
Eleştirilere cevap veren Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “Hepimiz birer Kartal sevdalısıyız. Ben eminim ki bu salondaki herkes eski stat alanında yapılacak projeyi çok güzel hayal ediyor. O hayal ettiğimiz stat meydanında, güzel otoparkıyla, fuaye alanlarıyla, meydan kısmının güzellikleriyle vatandaşlarımızın hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.