Kartal Belediye Meclisi’nde gerginlik

Kartal Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısını Meclis Başkanvekili Özlem Bulut başkanlığında gerçekleştirdi. Meclis üyeleri tarağından gerçekleştirilen gündem dışı konuşmaların ardından salonda tansiyon yükseldi. Yaşanan tartışmaların ardından AK Partili üyeler tepki göstererek salonu terk etti.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal belediye Meclisi’nin 2. Oturumunda ilk söz alan CHP Meclis Üyesi Gülay Boyraz oldu. Boyraz konuşmasında AK Parti iktidarını eleştirerek 3600 ek gösterge vaadinin yerine getirilmemesini eleştirdi.

Boyraz’ın ardından söz alan AK Parti Meclis Üyesi Bekir Dağ ise, 6-7 Ekim olaylarına değinerek şehit olan vatandaşlarımızı andı.

Daha sonra kürsüye gelen AK Parti Meclis Üyesi Muhammer Bektaş, CHP’li üye Gülay Boyraz’ın iddialarına cevap vererek CHP’ye sert eleştirilerde bulundu. Bektaş’ın üyelere yönelik olarak “CHP’nin kodları” ifadesi karşılıklı tartışmaların fitilini ateşledi.

Bektaş’ın konuşmasının ardından söz alan CHP’li Meclis Üyesi Önder Turmuş ise Büyükada’da TÜVGA ve İBB arasında, Şehir Hatlarına ait olan taşınmazın tahliyesi konusunu sorunları gündeme taşıdı.

AK Parti Meclis Üyesi Nizamettin Altındaş ise yaptığı konuşmada, diğer üyelerin gündem dışı konuşmalarını eleştirerek genel konuları bir kenara bırakıp Kartal’ın sorunlarını konuşulmasını istedi.

Son olarak söz alan CHP Meclis Üyesi İmam Aydın ise, ‘CHP’nin kodları Kuvâ-yi Milliye kodlarıdır” diyerek, eleştirelere cevap verdi.

Yapılan konuşmaların ardından Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, karşılıklı konuşmalara son verilerek gündem maddelerine geçilmesini istedi. Bu arada karşılıklı olarak söz alma nedeniyle tartışma büyüdü ve AK Partili üyeler salonu terk etti. Bu gelişmelerin ardından oturuma 10 dakika ara verildi. Aranın ardından tekrar salona gelen CHP’li ve AK Partili üyeler gündem maddelerini oylayarak oturuma son verildi.

-MECLİS ÜYELERİNİN KONUŞMALARIN GENİŞ ÖZETİ GELİYOR –

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.