Kartal Cemevi’nde, Muharrem Ayı’nın ilk orucu açıldı

Muharrem ayı ve Yas-ı Matem Orucu’nun ilki dualar işliğinde Kartal Cemevi’nde kovid-19 tedbirleri kapsamında gerçekleştirildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Cemevi’nin bahçesinde gerçekleştirilen Muharrem sohbeti ve oruç açma yemeğine Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Başkanı Efendi Argunşah, Kartal Belediye Meclis Üyeleri, Kartal Cemevi Vakfı Başkanı Selami Sarıtaş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cemevi dedesi Celal Özer tarafından gerçekleştirilen Muharrem sohbeti ile başlayan etkinlik sonrasında dualar okunarak oruç açma yemeği ile devam etti. Cemevi bahçesinde gerçekleştirilen Muharrem sohbeti ve oruç açma yemeği kovid-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafeye dikkat edilerek yapıldı.

Muharrem ayında tutulan oruçların, birliğe ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ettiğini vurgulayan kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel; “Muharrem orucunun ilk gününde Kartal Cemevi Vakfı’ndayız. Orucumuzu açtık. Allah tutulan oruçları kabul etsin. Bu bir yas ve matem orucudur. Onun bilinciyle akıtılan gözyaşı ve tutulan yas, yarınların dostluğunu, kardeşliğini ve birliğini sağlayacaktır. Tutulan oruçların, güzelliklere ve kardeşliklere vesile olmasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

9-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında Yas-ı Muharrem Orucu tutacak vatandaşlar için 12 gün boyunca Kartal Cemevi Vakfı, Uğur Mumcu Cemevi ile Hürriyet Mahallesi Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nde oruç açma yemeği verilecek.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.