Kartal Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kartal Kitap Fuarı vatandaşların yoğun ilgisiyle devam ediyor. Kartal eski Belediye Başkanı Altınok Öz’de Kitap Fuarını gezerek, ziyaretçiler ve yazarlarla sohbet etti.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Altınok Öz, fuar alanındaki stantları gezerek yazar ve okuyucularla sohbet etti. Şair-Köşe Yazarı Taner Sezgin’in imza günü nedeniyle kendisini tebrik edip imzalı kitabını aldı.

EĞER İNSAN DÜNYAYA GÜZEL BAKMAK İSTİYORSA OKUMALIDIR
Kitap okumanın önemine değinen Öz, Haber Kartal’a açıklamalarda bulundu. Öz yaptığı açıklamada; “Kitap okumanın, okumayı teşvik etmenin ve düşünen insanlarında burada okur severlerle buluşmasının büyük faydası var. Eğer insan dünyaya güzel bakmak istiyorsa, yani hepimiz gördüğü gibi 90 dereceyi net görürüz ama onun dışındaki 45 dereceyi fulü görürüz. Yani o cephede de birine var ama, kim olduğunu bilmiyoruz. Eğer 360 dereceyi birden görebiliyorsak o zaman kamil, düşünen, saygılı, doğayı seven insan oluyoruz. Bütün bunlara ulaşmanın yolu ise bilgiden geçiyor. Dolayısıyla böyle etkinlikler çok önemli. Türkiye’nin tek sorunu var oda cehalet. Keşke Ulu Önder Atatürk gibi altını çize çize 3774 kitap okuyabilselerdi, bu ülke Amerika’yı geçerdi. Güzel bir etkinlik, tebrik ediyorum. Belediye başkanlığı döneminde de en büyük sorunum okuma alışkanlığımın biraz gerilemesiydi. Bu dönemde ciddi bir şekilde okuma alışkanlığını tekrar kazanarak iyi bir kitap okuyucusu oldum” dedi.

BİZ BİLLUR GİBİ SADEYİZ. HEPİMİZ KEMALİST’İZ
Altınok Öz, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin son genel kurulunda yüksek bir oyla listeye girmesi ile ilgili olarak ise; “Kemalist düşünceyi savunmayan hiç kimse orada olmaz. Dolayısıyla biz kardeşler arasında bir hizmet yarışına girdik. Şu anda genel başkan adaylığına talip olan herkes yönetimde. Yönetim Kurulunun başına bir arkadaşımız geçecek ama aday olanlardan Ayhan’da, Tolga’da, Türker Paşa’da, Hüsnü Bey’de, hep beraber çalışacağız. Bu bir ayrışma ortamı değil. Siyasi partilerde değişik görüşler olabilir. Hele sosyal demokrat partilerde sağdan sola kadar değişik fikirler olabilir. Ama biz billur gibi sadeyiz. Hepimiz Kemalist’iz. Kemalist olmayanın orada yeri yok. Kemalist olanlarda hiçbir zaman birbirleriyle kavgalı olmaz, olamaz. Bu yolda yürüyeceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.