Kızılay’ın kan stoklarının azalmasından sonra ülke genelindeki başlatılan kampanyalara Kartal Müftülüğünden büyük destek geldi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kampanyalar kapsamında 18 Haziran tarihinde Cevizli’de bulunan Kavaklı Camii’nde Kartal müftülüğü ve Kızılay işbirliği ile Cuma Namazı sonrasında kan bağışı etkinliği gerçekleştirildi.

Kartal Müftüsü Mustafa Baytar’ında katıldığı kan bağışı kampanyasına Cuma namazı sonrasında cemaatin katılımı yoğun oldu.

Kan bağışının önemine dikkat çeken Kartal Müftüsü Mustafa Baytar gazetemize yaptığı açıklamada; “Pandemi süreci ve Ramazan Ayı münasebetiyle kan stoklarında bir azalma oldu. Bizde Kartal Müftülüğü olarak her Cuma bir camimizde Kızılay ile birlikte kan toplama kampanyası düzenlemekteyiz. Bu hafta İstanbul Valiliğimizin öncülünde tüm İstanbul genelinde bir kampanya gerçekleştirildi. Bizde Kartal Kaymakamlığı’nın gerçekleştirdiği etkinliğe katılarak görevlilerimizle birlikte kan verdik.

Bugünde Kavaklı Cami cemaatimizle beraber namazdan sonra bu kampanyaya yoğun bir şekilde katılım gösteriyoruz. Bu kampanyalarımız devam edecek. Talep ve ihtiyaç olduğunda bu kampanyalarımız devam edecektir. Bizim beklentimiz umarım arzu edilen talebi karşılarız. Burada cemaatimizin yoğun bir ilgisi var. Ben sizlerin aracılığıyla tüm Kartallı kardeşlerimize teşekkür ediyorum. İnşallah ihtiyaç halinde hiçbir kardeşimiz kansız kalmaz. ‘Kan verelim şifa vesilesi olsun’ parolamızla bugün burada saat 19.00 kadar kampanyaya destek olacağız” dedi.

Kan bağışı kampanyasına yoğun katılım gösteren Kavaklı Cami cemaatinden vatandaşlar; “Kan vermenin sünnettir. Kan vermek hayat kurtarmaktır. Hayat kurtarmak ise dünyalara bedeldir” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.