Kartal olası afetlere hazırlanıyor

Kartal Belediyesi, olası afetlere ilçedeki vatandaşları hazır hale getirmek için yürüttüğü programları hızlandırarak devam ediyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Proje kapsamında 20 mahallede 400 kişilik gönüllü acil müdahale ekibini kuran Kartal Belediyesi, afet hazırlıkları kapsamında eğitim ve dayanışmayı yaygınlaştırıyor.

Belediyenin Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından afet gönüllülerine yönelik gerçekleştirilen söz konusu eğitimler kapsamında katılım sağlayan gönüllülere belgeleri verildi.

Bu hafta başlayan ve 3 gün süren eğitim programı kapsamında 60 mahalle gönüllüsüne belgeleri; Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen ve Akut Vakfı Başkanı Nasuh Mahruki tarafından verildi.

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı Afet Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen törende herhangi bir afet durumunda ekipler gelene kadar geçen sürenin hayati önem taşıdığını belirten Türkmen ve Mahruki, Kartal’da güçlü bir gönüllü dayanışmasının oluşmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek her bir katılımcıya gönüllülük esaslı projeye katılım sağladıkları için teşekkür etti.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.