18 Eylül Dünya Temizlik Günü nedeniyle Kartal Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürlüğü tarafından sahil şeridinde çevre temizliği yapılarak farkındalık yaratıldı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Sabahın erken saatinde başlayan etkinliğe Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, Kartal Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Ali Kemal Özdemir, Kartal Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan başta olmak üzere, belediyenin temizlik personeli ve vatandaşlar katıldı.

180 Ülkede aynı anda gerçekleştirilen etkinlik Kartal’da Dragos Su Sporları İskelesi önünden başlayan temizlik çalışmaları sahil boyunca devam etti. Etkinlikte sahil şeridinde vatandaşların bıraktıkları çöplerin yanı sıra sahil şeridine gelişi güzel atılan metal, pet şişe, plastikler, cam ve kâğıt gibi geri dönüştürülebilir malzemeler de titizlikle toplandı.

Temizlik çalışmalarına katılan ve görevlilerle birlikte çevreye atılan çöpleri toplayan Kartal Belediyesi Çevre ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan ile Kartal Belediyesi Temizlik işleri Müdürü Ali Kemal Özdemir gönün anlamıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

DENİZ KARACAN; HEP BİRLİKTE ÇEVREMİZİ KORUYALIM

Çevre ve Kontrol Müdürü Deniz Karacan günün anlamıyla ilgili yaptığı açıklamada; “Bugün burada Dünya Çevre Günü nedeniyle Lest’s Doit! Türkiye’nin partneri olarak bir farkındalık etkinliği düzenliyoruz. Belediye olarak bu uluslararası etkinlik kapsamında sahada çalışmalarımızı başlattık. Bundan sonrada her yıl bizi bu tür etkinliklerde sahada göreceksiniz. Çünkü Lest’s Doit’in partneri olduk. İstanbul genelinde şu an 28 bölgede bu çevre hareketi yapılmaktadır. Amacımız çevreye karşı duyarlılığı, farkındalığı artırmak, temizlik personelimizin sahada gösterdikleri emekleri bütün vatandaşlarımıza göstererek sesimizi duyurmak istiyoruz. Temiz çevre, temiz Kartal’la için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” dedi.

MAVİDEN YEŞİLE KARTAL BİZİM

Karacan açıklamasının devamında; “Bundan sonra Belediye Başkanımız Gökhan Yüksel’in öncülüğünde artık her mahallemizde her gün bizleri göreceksiniz. Bizler elimizden geleni yaparak bu farkındalığını oluşturacağız. Bizler bu farkındalığını oluştururken Kartallı komşularımızı yanımıza davet ederek el birliğiyle, birlikte daha güzel günler için çaba harcayacağız. İklim değişiklikleriyle ilgili, bundan sonra sahada çok fazla projelerimiz olacak. Özellikle atık yönetmeliğiyle ilgili çok farkındalık yaratacak çalışmalarımız olacak. Kartal’da sıfır atık yönetimini hep birlikte mahalle bazında hissediyor olacağız. Çevremizi koruyalım ve temiz çevre için birlikte olalım” ifadelerini kullandı.

TEMİZ DÜNYA, TEMİZ KARTAL İÇİN EL ELE VERELİM

Temizlik işleri Müdürü Ali Kemal Özdemir ise yaptığı açıklamada; “Biz burada bir farkındalık yaratmak istiyoruz. Her yıl düzenlenen Dünya Temizlik Günü’nü sadece bir günle değil, her güne yaymak. Biz belediye olarak bu işimizi sürekli yapmaktayız. Ama daha anlamlı ve farkındalık yaratmak için Kartal’ın farklı bölgelerinde bu çalışmaları yaparak vatandaşlarımıza temiz çevrenin önemini bir kez vurgulamak istiyoruz. Her tarafta çöp kovaları ve konteynırları varken, insanlarımızın günlük atıklarını yerlere atmasının, geleceğimiz için ne kadar tehlikeli olduğunu vatandaşlarımıza göstermek istiyoruz. Vatandaşlarımızın biraz daha dikkatli olmasını istiyoruz. Çünkü değişen iklimlerle birlikte birçok felaketle karşı karşıya kalıyoruz. Bu yaşanan felaketlerin tamamı çevreyle ilgilidir. Bunun önüne geçmek için belediye olarak bu tip farkındalık etkinliklerini bundan sonrada sürdüreceğiz” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.