15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. Yıldönümünde Kartal Kaymakamlığı’nın gerçekleştirdiği Demokrasi Nöbetinde onlarca vatandaş bir araya geldi.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’na bir araya gelen ilçe protokolü ve vatandaşlar 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan kahramanlarımızı andı.

Akşam saat 20:00’de başlayan etkinliği Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Müftüsü Mustafa Baytar, Belediye Başkan Yardımcıları, siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşu ile başlayan etkinlik İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından şehit olan 251 vatandaşımız için Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu.

Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Kartal Kaymakamı Abdullah Demir bir konuşma yaptı. Katılımcıları tek tek selamlayan Kaymakam Demir konuşmasında; “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına hepiniz hoş geldiniz. Hepinizin bildiği gibi milletlerin tarihlerinin anlamlı belirli gün ve haftalar vardır. Bugünde yine böyle anlamlı bir gün için burada toplandık. 15 Temmuz 2016 yılında, aklını, vicdanını, imanını 1 dolara satmış olan hainler, karasularımızın dışında işgal için gemilere hizmet etmek için, namlusunu kendi milletine doğrultup, milletin iradesini hiçe sayıp zorla yönetime ele geçirme girişiminde bulundular.

Ama bu yüce millet Dünya tarihinde örneği olmayacak bir şekilde buna asla izin vermedi. Bu hain ve işbirlikçilere Cumhurbaşkanımızın işaretiyle meydanlara akın ederek, tanka karşı imanlı inançlı bileğin daha güçlü olduğunu gösterdi. Ama bu direnişin karşısında da birçok şehit ve gaziler verdik. Bugün bu iradeyi yeniden haykırmak için burada toplandık.

Milletimizi bölemeyeceksiniz, egemenliğimizi ele geçiremeyeceksiniz, ezanımızı dindiremeyecek, bayrağımızı indiremeyeceksiniz diye yeniden haykırmak için burada toplandık. Bu duyarlılığı göstererek buraya geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaymakam Demir’in konuşmasının ardından, Kartal İlçe Müftüsü Mustafa Baytar, şehit olan vatandaşlarımızın için dualar okudu. Vatandaşlarında eşlik ettiği dualarda, şehitlerimiz bir kez daha saygı ve minnetle anılırken bir daha böyle hain darbe girişimlerinin yaşamaması temenni edildi.

Duaların ardından, 15 Temmuz konulu resim ve mektup yarışmasında dereceye giren öğrencilere kaymakam Abdullah Demir plaketleri taktim etti.

Dereceye giren öğrenciler mektuplarını okuduktan sonra, 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterisi sunuldu.

Vatandaşların yoğun bir katılım gösterdiği Demokrasi nöbeti sabah saatlerine kadar devam edecek.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.