Kartal’da 25 yıllık sorun çözüldü. Sıra asfaltlamada

Kartal’da 25 yıldır çözülemeyen yağmur suyu ve atık su sorunun çözülmesinin ardından asfaltlama çalışmalarına başlandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Soğanlık’ta geçtiğimiz yıl İBB’ye bağlı İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından çözülen altyapı sorununun ardından asfaltlama çalışmalarına yoğunluk verildi.

Çalışmalar kapsamında Soğanlık Yakakent Caddesi ve Millet Caddesi’nde de asfalt serim çalışmalarına katılan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, yetkililerden son durum ile ilgili bilgi alıp incelemelerde bulundu.

Çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Gökhan Yüksel, “Soğanlık Yeni Mahalle’de, hatırlarsanız, geçtiğimiz dönem tapu sorununu çözmüştük. Tapular komşularımıza dağıtılmıştı. Bu dönem de bu mahalledeki 14 sokağımızın alt yapı çalışmalarına başladık. Alt yapı çalışmaları bittikten sonra bu yıl, baharın gelişiyle ve sıcaklıkların artmasıyla bu 14 sokağımızdaki asfaltlama işlemlerini de Fen İşleri Müdürlüğümüzdeki arkadaşlarımız, İBB ekipleri ve İSKİ ekipleri devam ettiriyorlar. 14 sokağın 10’unda çalışmalar tamamlandı. Diğer sokaklarla ilgili de bu ay ve önümüzdeki ay çalışmalar devam edecek. Kartal’ın her noktasında, Soğanlık ile birlikte diğer mahallelerde de altyapı seferberliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kartal Belediyesi’nin ortak çalışmaları ile devam ediyor.” dedi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.