Kartal’da her mahalleye çağdaş Temizlik İstasyonu

Temizlik işçilerinin fedakârca çalışmalarına Kartal belediyesi kayıtsız kalmadı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Belediyesi ilçe sınırları içerisindeki 20 mahalleye Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne bağlı çalışanların dinlenebileceği modern görünümlü yeni Temizlik İstasyonu kuruyor

Her mahallede kurulu olan temizlik istasyonları, baştan aşağı yenilenerek personelin hizmetine sunulacak. İlk etapta 12 adet olarak planlanan istasyonlardan ilki olan Topselvi Temizlik İstasyonu, bölgede çalışan personelin kullanacağı konforda tasarlanarak geçen yıl tamamlandı ve kullanılmaya başlandı.

Diğer 11 istasyonun yapımına yıl içerisinde ihale süreci tamamlandığında başlanacak. Topselvi, Yunus ve Yalı Mahallelerinde görev yaparak başta sokakların temizliği ve süpürülmesi olmak üzere yangın riskine karşı kamusal alanlardaki ot biçme gibi işleri de yapan temizlik işçileri, belirli aralıklarla temizlik istasyonuna gelerek soluklanıp dinlenebiliyor ve malzeme eksiklerini tamamlayabiliyor.

Mevcut İstasyonlar Yenilenecek

Öte yandan Kartal’ın farklı mahallelerinde bulunan diğer temizlik istasyonları da önümüzdeki günlerde teker teker yenilenecek.

Temizlik işçilerinin kullandığı bazı istasyonlar, prefabrik modern yapılar ile değiştirilerek personele, kullanımı daha konforlu dinlenme ortamı sağlanmış olacak. İşçilerin çalışma şartlarını daha da iyileştirecek istasyonlarda soyunma kabinleri, dinlenme alanları veya duş imkânı gibi bazı olanaklar istasyonun bulunan alan ve özelliklerine göre yer alacak.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.