14 Haziran Dünya Kan Bağışçıları Günü nedeniyle Kartal Kaymakamlığı kan seferberliği başlattı.

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İstanbul Valiliği’nin koordinesinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası tüm ilçelerde aynı anda başlatıldı. Kartal Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen kampanyada kapsamında vatandaşların bu kampanyaya destek olunması istendi.

Bugün sabah saatlerinde Kartal Kaymakamlık yerleşkesinde gerçekleştirilen kan bağışı kampanyasına Kartal Kaymakamı Abdullah Demir, Kartal İlçe Müftüsü Mustafa Baytar, İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Mahmut Serkan Sağbili başta olmak üzere çok sayıda protokol temsilcisi katıldı.

Kan bağışının önemine dikkat çeken Kartal Kaymakamı Abdullah Demir yaptığı konuşmada; “14 Haziran Dünya Bağışı Günü nedeniyle bir kampanya düzenledi. Hepinizin malumu Ramazan ayı nedeniyle kan stoklarında bir azalma oluyor. Birde pandemi eklendiği için kan stoklarımızı yeniden arttırmak için böyle bir etkinlik düzenliyoruz. Sayın valimizin önderliğinde üç gün sürecek bir kampanya düzenliyoruz. Bu İstanbul’un tüm ilçelerinde gerçekleştiriliyor. Ben Kartallıların bizim ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum” dedi.

Kaymakam Demir ayrıca, Kartal’da şimdiye kadar en çok kan bağışı yapan Mehmet Emin Özcan bey vefat ettiğinden, ailesine ulaştırması için Kızılay doktoruna plaket takdim etti.

Kaymakamın konuşmasının ardından kan bağışı kampanyasına geçildi. Emniyet güçleri başta olmak üzere çok sayıda vatandaş sıraya girerek kampanyaya destek verdiler.

Kampanya kapsamında bilgi aldığımız Kızılay Kan Bağışı Kampanya Sorumlusu Ezgi Karaman ise Kartal ilçesinin kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterdiğini vurguladı.

Karaman mikrofonlarımıza yaptığı açıklamada; “Bugün 14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları günü. Bizde Kartal Kaymakamlığının önünde kan bağışı kabul ediyoruz. Biz tüm Kartallıları buraya bekliyoruz. Bir ünite kan üç farklı kişiye hayat oluyor. Pandemi, Ramazan ayını yaşamamız ve yaz dönemine giriş yapıyor olmamız nedeniyle kan stoklarında azalmalar olmakta. Bu anlamda vatandaşlarımızın desteklerine ihtiyacımız var.

Kartal Kızılay olarak güzel çalışmalara imza atıyorum. İlçe Milli Eğitimizle birlikte okullarımızda etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinlikler kapsamında güzel kan bağışı alıyoruz. Ayrıca devlet ve özel kurumlarda kan bağışı kampanyalarımız devam etmektedir. Kartal Nevzen Tevfik Meydanı’nda da zaman zaman otobüsümüzle kan bağışı toplamaktayız. Kartallı vatandaşlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Kan bağışı kampanyası bugün Kartal Kaymakamlığı yerleşkesinde, 15-16 Haziran tarihlerinde ise Nevzen Tevfik Meydanı’nda saat 09.00 – 19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.