Kartal’da Kurban Bayramı hazırlıkları başladı

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Kartal Belediyesi nedeniyle ilçedeki kurban satışı ve kesim alanı için çalışmalara başladı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Kordonboyu Mahallesi’ndeki kurban satış alanında, vatandaşların İslami koşullara uygun olarak hijyenik bir ortamda kurban ibadetlerini yerine getirmeleri için yoğun bir çalışma başlatıldı.

Kartal Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar kapsamında; harita ekipleri kurban satışı ve kesim alanlarının yer tespitlerini yaptı. Kovid-19 pandemisi kapsamında alınan tedbirler göz önüne alınarak çadır alanları işaretlenerek, bölümlere ayrıldı. Alanda yoğun bir çalışma yürüten ekipler, iş makineleriyle asfalt kırığı seriminin ardından zemin düzeltmesi yaptı. Kurbanlıklarını almaya gelen vatandaşlar ve satıcılar için de alana tuvaletler ve mescit kurulurken kurbanların steril bir ortamda kesiminin yapılması için kesimhaneler ve kan çukurları hazırlandı.

Kurban satış alanında toplam 108 adet büyükbaş hayvan çadırı ve 27 adet de küçükbaş hayvan çadırı kurulacak. 20 Temmuz Salı günü başlayan Kurban Bayramı 23 Temmuz Cuma günü sona erecek. Kurban satış ve kesim alanı Kordonboyu Mahallesi’nde İst Marina Alışveriş Merkezi’nin yanında bulunan geniş arazi üzerinde yer alıyor.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.