Kartal’da normalleşme görüntüleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından 1 Haziran itibariyle kademeli normalleşme kararları açıklandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Yeni alınan kararlar doğrultusunda uzun bir süredir kapalı olan, restoran, lokanta, kafeterya, pastaneler, masalar arasında her yönden 2 metre, yan yana sandalyeler arasında 60 santim mesafe bırakılacak açılacak.
Ayrıca İçişleri Bakanlığı ise 81 il valiliğine “Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri” konulu bir genelge gönderdi.
Alınan kararların sonrasında uzun süredir açılmayı bekleyen küçük işletmeler hazırlıkları tamamlayarak, hizmet vermeye başladı.

Haber Kartal ekibi olarak kademeli normalleşmenin ikinci gününde Kartal sokaklarını gezerek, sokağın nabzını tutmaya çalıştık.

Birçok lokanta ve kafeteryada ilk müşterilerini ağırlayan işletme sahipleri bir hayli heyecanlı görünürken, tedbirlere herkesin uymasını isteyerek, bir daha kapanma sürecini yaşamak istemiyoruz ifadelerini kullandılar.
Uzun bir süredir evine kapan vatandaşlar ise açık olan mekanlarda zaman zaman yoğunluklar oluşturdu. Sosyal mesafe kuralını ihlal edildiği görülen bazı işletmelerdeki görüntüler, tekrar eski günlere mi geri mi döneceğiz dedirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka sayıları da bu söylemimizi doğrular nitelikteydi. Uzun bir süredir düşüş eğiliminde olan sayılar dün açıklanan rakamlarda tekrar yükselmeye başlandı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.