Kartal’da nota ve türkü sergisi

Kültür sanat alanında yaptığı çalışmalar ile ön plana çıkan kartal belediyesi son olarak “Türkülerin Yıldızları” nota ve türkü sergisine ev sahipliği yaptı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Türk Halk Müziği sanatçısı ve söz yazarı Akın Ok ile MESAM (Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı’nın birlikte hazırladığı “Türkülerin Yıldızları” nota ve türkü sergisi, Kartal Belediyesi fuaye alanında açıldı.

Serginin açılışını Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Arda Savaş, sanatçılar ile birlikte gerçekleştirdi. 30’dan fazla eserin yer aldığı sergide emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Yardımcısı Cengiz Türkmen, sergideki eserleri inceleyerek sanatçılardan bilgi aldı.

Türk Halk Müziğinin hepsi birbirinden değerli isimlerini akrostiş yöntemiyle önce şiire, ardından notalarıyla besteye dönüştüren Akın Ok ve Prof. Dr. Murat Şenel Önaldı, sergiye verilen destekten dolayı Kartal Belediyesi’ne ve Başkan Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

Sergi 30 Haziran 2021’e kadar açık kalacak.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.