Kartal’da Orhan Kemal gecesi yaşandı

Kartal Belediyesi’nin gerçekleştirdiği Kartal Kitap Fuarı, 3’üncü gününde ünlü romancı Orhan Kemali’n doğumunun 107’nci yıl dönümü nedeniyle düzenlenen anma programında unutulmaz anlar yaşandı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Etkinlikte belgesel yapımcısı, yazar Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan ve Orhan Kemal’in hayatının anlatıldığı ‘Bir Yudum İnsan’ belgeseli dev ekrana yansıtıldı. Belgesel gösteriminin ardından Nebil Özgentürk’ün yanı sıra Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü’nün yer aldığı bir söyleşi düzenlendi. Söyleşide konuklar; ünlü yazarın hayatı ve yazarlık serüveni ile Nazım Hikmet ile olan anılarını kitapseverlerle paylaştı.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in yanı sıra; Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve CHP Kartal İlçe Başkanı Efendi Ergunşah’ın da yer aldığı etkinlik, katılımcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Söyleşinin ardından sahneye çıkarak bir konuşma gerçekleştiren Başkan Gökhan Yüksel “Bugün güzel ve özel bir gün oldu. Orhan Kemal günü oldu. Değerli Başkanımız Zeydan Karalar da bizi yalnız bırakmadı. Başkanımıza ve konuklarımıza çok teşekkür ederiz. Ülkemizin değerli şahsiyetlerini yaşatmak ve gençlere tanıtmak için böyle güzel buluşmaların olduğu etkinlikler düzenlemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise konuşmasında şunları dile getirdi: “-Önümüz aydınlık- dediler. En umutsuz olduğumuz dönemde de umudumuzu kaybetmeyeceğiz. Ülkemiz için Orhan Kemal çok önemli bir değerdir. Ama Adana için çok başka bir insandır.”

Konuşmaların ardından konuklar; Nebil Özgentürk ve Işık Öğütçü’ye plaket takdimini Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar gerçekleştirdi.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.