Kartal’da yeniden açılan kafe ve restoranlar dezenfekte ediliyor

Normalleşme kapsamında yeniden hizmet vermeye başlayan Kartal’daki kafe ve restoranlar, belediye ekipleri tarafından düzenli olarak dezenfekte ediliyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçede bulunan kafe ve restoranları dezenfekte ederek hem esnafları, hem de vatandaşları koruma altına alma adına hizmetlerini sürdürüyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, kademeli normalleşme dönemiyle birlikte belediyenin çalışmalarına aralıksız devam ettiğini, ilçe genelinde kamu kuruluşları, okullar, kafe ve restoranlar olmak üzere dezenfekte çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Hem esnaf, hem de vatandaşlar için gerekli her türlü tedbiri almaya devam edeceklerini belirten Başkan Yüksel, ilçe genelinde kurallara uyulup uyulmadığına dair denetimlerinde yürütüldüğünü belirtti.

Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün alanında uzman ekipleri tarafından yürütülen çalışmalarda ilçede bulunan işletmeler için Nano Gümüş İyon teknolojisi kullanılarak dezenfekte işlemleri gerçekleştiriliyor. Antiviral ve antibakteriyel özelliğe sahip teknoloji ile gümüş iyonları mikron seviyelerine indirilerek virüs, bakteri ve mantarların aylarca yüzeylerde tutunmaları bu teknolojisi kullanılarak engellenebiliyor.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.