Kartal’dan renkli görüntüler

Kartal’da gün boyu devam eden 19 Mayıs kutlamalarında renkli görüntüler oluştu.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk koyma töreniyle başlayan kutlamalar çeşitli etkinliklerle devam etti.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. Yılı nedeniyle gerçekleştirilen kutlamalar çelenk koyma töreniyle başlayan etkinlikler Kartallı Kazım Meydanı ve Kartal Meydanı’nda gün boyu devam etti.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konvoya üstü açık gezi otobüsüyle katılarak Kartallı komşularıyla birlikte bu özel günü marşlar eşliğinde kutladı. Vatandaşları selamlayan Başkan Yüksel, birlik ve beraberlik ruhunun ilçe genelinde yaşandığını söyledi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağdaş fikirleriyle her daim genç kalan her yaştan Cumhuriyet sevdalısı vatandaşlarla 19 Mayıs coşkusunu kutlayan Başkan Gökhan Yüksel, “Tüm komşularımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. 19 Mayıs bir ruhtur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vatan savunması için, yaktığı meşaledir. Atatürk, bu büyük mücadeleyi de Cumhuriyet’le taçlandırmıştır. Biz gençler de onun tarif ettiği gibi; hem sporda hem bilimde hem yönetimde her kademede bir adım daha ileri gidebilmek için elimizden gelen bütün mücadeleyi vereceğiz. Kartal’da gençlerimizin nefes alabilecekleri, spor ve aktivite yapabilecekleri yeni alanları yaratıp onları spora ve bilime teşvik etmek için Gökhan ağabeyleri elinden geleni yapacak. 19 Mayıs coşkusunu Kartal’ın her noktasında yaşatıyoruz. Pandemi var, kısıtlamalar var fakat bu durum bayram coşkumuza engel değil” dedi.

Amatör spor kulüpleri tarafından gerçekleştirilen 19 Mayıs gösteri maçları Kartal Meydan’da adeta bir görsel şölene dönüştü. COVID-19 pandemisi nedeniyle alınan tedbirler eşliğinde amatör sporcuların katılımıyla gösteri maçları düzenlendi. Beş amatör spor kulübünün katıldığı spor etkinliklerinde; masa tenisi, jimnastik, satranç, karate, boks ve voleybol takımlarının gösteri maçları yapıldı. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları ilçede vatandaşlara unutulmaz bir gün yaşattı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.