Kartal’ın okullarında hummalı çalışma

Yeni eğitim-öğretim dönemine sayılı günler kala Kartal’daki tüm okullarda boya, tadilat, temizlik, asfalt ve peyzaj çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, çalışmaları yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Kartal Belediyesi, 6 Eylül tarihinde başlayacak olan 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öncesinde ilçe genelindeki ilkokul, ortaokul ve liselerin bahçelerini periyodik olarak temizlik ve dezenfekte çalışmalarına hız verdi. Okul bahçeleri tazyikli su makinalarıyla yıkanarak dezefekte edildi. Okul bahçelerinin düzenlemesi yapılarak asfalt döküldü.

Okullarda yapılan peyzaj düzenlemelerinin yanı sıra bank, çöp kovası, basketbol potası ve çocuk oyun grubu gibi ihtiyaçların da giderilmesine destek olundu. Ayrıca Kartal Belediyesi tarafından okullarda gerçekleştirilen dezenfekte çalışmaları, yeni eğitim döneminin başlamasıyla periyodik olarak devam edecek.

İlçe genelinde çalışmaların yapıldığı okulları ziyaret ederek okul müdürlerinden ve ekiplerden bilgi alan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Çocuklarımız uzun süredir evlerinden eğitimlerini sürdürüyorlardı. Onlar içinde pandemi süreci oldukça zorlu geçti.

Kartal Belediyesi olarak öğrencilerin okullarına gittiklerinde hijyen ve güvenlik açısından herhangi bir problem yaşamaması için çalışmalarımızı yaptık. Okullarımızın tüm taleplerine karşılık vermek için de var gücümüz ile çalışıyoruz. Ebeveynlerimiz çocuklarını gönül rahatlığıyla okullara gönderebilirler” açıklamasında bulundu.

Başkan Gökhan Yüksel’in, Kartal Belediyesi tarafından yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldığı okullardan birisi de kendisinin eğitim gördüğü Ergenekon İbrahim Şakir İlkokulu oldu. Başkan Yüksel, eğitim zili çalmasına birkaç gün kala okulunu görmeye gelen bir öğrencinin heyecanına ortak oldu.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.