Kartallı çocuklar geleceğin teknolojisine hazırlanıyor

Kartal Belediyesi, ilçedeki çocuklara geleceğin teknolojisi olan ‘robotik kodlama’ eğitimi veriyor.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

Bünyesinde en fazla kreş bulundurma özelliğine sahip olan Kartal Belediyesi, bu kurumlarda çağdaş ve bilimsel eğitimler vererek çocukları geleceğe hazırlıyor.

Proje kapsamında, Uğur Mumcu Kültür Merkez’inde ‘robotik kodlama’ eğitimi verilmeye başlandı.

Kartal Belediyesi, Uluslararası Lions 188-Y Yönetim Çevresi Federasyonu ile birlikte, 8-12 yaş arasındaki çocuklara iki aylık dönemler boyunca; sorun çözme, takım duygusu kazanma ve geliştirme, yaratıcı sanatlar ve analitik düşünme gibi pek çok alanda beceri kazandıracak olan, Robotik Kodlama Eğitim Salonu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Eğitimleri yerinde inceleyen Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Adem Uçar yaptığı konuşmada; “Teknolojinin bu denli gelişmiş olduğu günümüzde, çocuklarımıza fırsat eşitliği sağlanabilmesi için böyle bir projeyi oluşturmaya karar verdik. Bu proje tabii ki belediyemiz için çok değerli. Projedeki katkılarından dolayı, değerli Lions Kulübü’ne sonsuz teşekkür ediyoruz. Kartal Belediye Başkanımız Sayın Gökhan Yüksel’in vizyonu doğrultusunda, teknolojinin ve sanatın, bilimin ve sporun başkenti olma hedefiyle çıktığımız bu yolda, bugün yaptığımız açılış bizler için çok değerli” dedi.

Kodlama eğimi alan miniklerden Begüm Kerim; “Burada kodlamayı öğrendim. İstediğim bazı şeyleri çizebiliyorum. Evde bir tane kumbara ve bardak yaptım. Evini, salonunu ve odasını tanıtan bir insan yaptım. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e çok teşekkür ediyorum. Türkiye’deki herkesin bu eğitimden faydalanmasını isterim.” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.