Kurban Satış ve Kesim Alanı Temizlendi

Kurban Bayramı’nın bitmesinin ardından Kartal’da kurulan Kurban Satış ve Kesim Alanı belediye ekipleri tarafından temizlenerek dezenfekte edildi.

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
REKLAM ALANI-1

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Kartal Belediyesi Temizlik ve Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında, iş makineleri ve temizlik işleri personeli tarafından titizlikle temizlendi.

Bayram sonrası İlçe genelinde kurban atıklarının yaz mevsimi olması ve havaların sıcak geçmesi sebebiyle oluşabilecek sağlık sorunlarının önüne geçmek ve kötü kokuyu önlemek amacıyla yürütülen çalışmalarla vatandaşların sağlığını ön planda tutan Kartal ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri kurban kesim alanlarında yapılan kesimlerin ardından alanı, çöp konteynerlerini ve çevreyi detaylı bir şekilde dezenfekte etti. Geride kalan çadır malzemeleri, hayvansal atık ve çöpler yoğun bir çalışma ile toplanarak alanın temizliği sağlandı.

Kartal Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri ile ortak hazırlanan kurban satış ve kesim alanında toplamda 108 adet büyükbaş, 27 adet küçükbaş hayvan çadırı kurularak, vatandaşların pandemi ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde dini vazifelerini yerine getirmeleri sağlandı.

REKLAM ALANI-2

Yorumlar kapalı.